Այսօր՝ մարտի 5-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում:
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ ժամը 08:15-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Փրկարար ծառայության 9-11 ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի բարձրահարկ շենքերից մեկի 14-րդ հարկի բնակարաններից մեկի պատուհանից քաղաքացին սպառնում է ցած նետվելով ինքնասպանություն գործել:
Օպերատիվորեն ժամանել են Փրկարար ծառայության թիվ 7 հրշեջ-փրկարարական ջոկատից 1 մարտական հաշվարկ:
Մինչ հրշեջների ժամանումը ՀՀ Ներքին Գործերի նախարարության Ոստիկանության Պարեկային ծառայության Երևանի գնդի 2-րդ գումարտակի 1-ին վաշտի պարեկ Կարեն Գալստյանը, կրտսեր պարեկներ Գոռ Ադամյանը և Արմինե Վարդանյանը կարողացել են ինքնասպանության փորձ կատարող քաղաքացու հետ ճիշտ բանակցություններ վարել, որի արդյունքում էլ փրկել են նրա կյանքը և նրան մոտեցրել օպերատիվորեն ժամանած Երևանի շտապօգնութայն ավտոմեքենային:
Տեղում քաղաքացուն ոչ միայն բժիշկերն են առաջին բուժօգնություն ցուցաբերել, այլ նաև Փրկարար ծառայության հոգեբան Գևորգյանը, ով առաջնային հոգեբանական օգնություն է ցուցաբերել:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ ինքնասպանության փորձ կատարող քաղաքացին Երևանի բնակիչ 16-ամյա Մ. Հ.-ն է:

Чрезвычайное происшествие произошло сегодня, 5 марта, в Ереване: была предотвращена попытка самоубийства 16-летней девушки.
Как сообщает shamshyan.com, в районе 08:15 в национальный центр кризисного управления 9-11 спасательной службы МВД Армении поступил сигнал о том, что некая гражданка угрожает покончить жизнь самоубийством, бросившись из окна квартиры 14-го этажа одного из многоквартирных домов административного района Малатиа-Себастиа.
На место оперативно прибыл один боевой расчет седьмого пожарно-спасательного отряда Спасательной службы.
До прибытия пожарных на место происшествия троим патрульным 1-й роты 2-го батальона Ереванского полка, Карену Галстяну, Гору Адамяну и Армине Варданян, удалось провести переговоры с гражданкой, пытавшейся совершить самоубийство, в результате чего они спасли ей жизнь и доставили к карете «скорой помощи».
На месте девушке оказали как первую медицинскую, так и психологическую помощь.
По информации фотожурналиста Гагика Шамшяна, гражданкой, пытавшейся совершить самоубийство, оказалась 16-летняя жительница Еревана.