Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարություն է տարածել Լաչինի միջանցքի հետ կապված զարգացումների համատեքստում։
Թուրքական IHA-ի փոխանցմամբ Թուրքիայի ԱԳՆ-ը կոչ է արել Հայաստանին «հետ կանգնել սադրիչ քայլերից, ճանաչել Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունը, Ղարաբաղի հայ բնակչության կարիքների համար աջակցել օգտագործելու Աղդամ-Ստեփանակերտ եւ այլ ճանապարհներ, աջակցել Ղարաբաղի հայերին Ադրբեջանին ինտեգրելու ջանքերը»։
Թուրքիայի ԱԳՆ-ը նաեւ պնդել է, թե «աշխարհում անհիմն մեղադրում են Ադրբեջանին Լաչինի միջանցքի հարցում», շեշտելով, թե «Լաչինը Ադրբեջանի տարածքն է եւ այն ինչպես կուզի, կօգտագործի»։

The Ministry of Foreign Affairs (MFA) of Turkey issued a statement in the context of the developments related to the Lachin corridor.
Turkey's MFA called on Armenia to back off from provocative moves, to recognize Azerbaijan's territorial integrity, to support the use of the Aghdam-Stepanakert and other roads for the needs of Karabakh's Armenian population, and to support efforts to integrate Karabakh Armenians into Azerbaijan, according to IHA news agency.
Also, the Turkish MFA claimed that the world is unjustly accusing Azerbaijan on the Lachin corridor issue, and stresses that Lachin is part of Azerbaijan and the latter can use it as it pleases.