Թուրքիայի Վան քաղաքի մոտակայքում հոկտեմբերի 23-ին տեղի ունեցած 7.1 մագնիտուդով երկրաշարժի հետցնցումները դեռ շարունակվում են:
Հայաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության սեյսմիկ պաշտպանության ազգային ծառայությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 29-ի ժամը 11.40-ի դրությամբ արձանագրվել է 3-ից 5մագնիտուդով 816 հետցնցում:
Նշենք, որ երկրաշարժը տեղի է ունեցել Վանի նահանգում հոկտեմբերի 23-ին, տեղի ժամանակով 13։41-ին: Էպիկենտրոնը եղել է Վանից 38 կմ հյուսիս-արեւելք՝ Թաբանլը գյուղի մոտակայքում։ Զոհերի թիվը հասնում է 600-ի, իսկ վիրավորների թիվը` 2500-ի: Վանի նահանգում ավերված շենքերի թիվն անցում է 2200-ը։

Афтершоки после землетрясения, произошедшего вблизи города Ван в Турции 23 октября, все еще продолжаются.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Национальной службы сейсмической защиты Министерства чрезвычайных ситуаций Армении, по состоянию на 11:40 29 октября в общем было зафиксировано 816 афтершоков магнитудой 3-5.
Отметим, что землетрясение произошло 23 октября в провинции Ван в 13:41 по местному времени. Эпицентр находился на расстоянии 38 км к северо-востоку от города Ван, возле села Табанлы. Число жертв землетрясения превысило 600 человек, пострадали более 2500. В провинции Ван разрушены и серьезно повреждены около 2200 зданий.