Հուլիսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Մոհամմադ Նաջաֆին:
Նախարար Պապիկյանը շնորհավորել է նորանշանակ ռազմական կցորդին, մաղթել հաջողություններ կարևոր առաքելության մեջ:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինին՝ արդյունավետ համագործակցության համար:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Իրան համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

On July 9th, RA Minister of Defense Suren Papikyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Islamic Republic of Iran to the Republic of Armenia, H.E. Mr. Mehdi Sobhani, Ministry of Defense reports.
The newly appointed Defence Attaché of the Embassy of the IRI in the RA, Colonel Mohammad Najafi, also participated in the meeting.
Papikyan extended his congratulations to the newly appointed Defence Attaché and wished him success in his pivotal mission.
Furthermore, he expressed gratitude to the former Defence Attaché, Colonel Bahman Sadeghin for the productive cooperation.
The discussion encompassed topics related to Armenia-Iran defense cooperation and regional security.