Ինքնաթիռ արտադրող Boeing-ը բարելավված առաջարկ է արել գործադուլ անող ամերիկացի աշխատողներին՝ ներառյալ չորս տարվա ընթացքում աշխատավարձի 38%-ով բարձրացումը: Այս մասին հայտնում է Reuters-ը՝ արհմիության ներկայացուցչին հղումով։
Նրա խոսքով, ավելի քան 30 հազար արհմիության աշխատակիցներ շուտով կստանան նոր առաջարկը, իսկ նոյեմբերի 4-ին տեղի կունենա քվեարկություն, որի ժամանակ արհմիության անդամները կորոշեն՝ մերժե՞լ այն, թե՞ ընդունել:
Հոկտեմբերի 19-ին The Wall Street Journal-ը հայտնել էր, որ կորպորացիան նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերել բողոքող աշխատողների հետ աշխատավարձերը 35%-ով բարձրացնելու համար՝ դադարեցնելու գործադուլը, որը շարունակվում էր սեպտեմբերից։ Որպեսզի գործարքը հաստատվեր, արհմիության անդամների կեսից ավելին պետք է կողմ քվեարկեր դրան։ Այնուամենայնիվ, հոկտեմբերի 24-ին Associated Press-ը, վկայակոչելով Մեխանիկական և օդատիեզերական աշխատողների միջազգային ասոցիացիան, հայտարարեց, որ Boeing գործարանների աշխատակիցները դեմ են քվեարկել գործատուի հետ աշխատավարձերի բարձրացման պայմանագիր կնքելուն և շարունակել են գործադուլը։
Սեպտեմբերին Boeing-ի գործարանների 33 հազար աշխատակիցներ բողոքի ցույց են անցկացրել՝ մերժելով ընկերության առաջարկը՝ բարձրացնել աշխատավարձերը։ Հոկտեմբերին Boeing-ի գործադիր տնօրեն Քելլի Օրտբերգը հայտարարել էր, որ բարդ իրավիճակի ֆոնին ընկերությունը մտադիր է 10%-ով կրճատել իր աշխատուժը, և Boeing-ի մոտ 17 հազար աշխատակից կհայտնվի կրճատման վտանգի տակ։

Авиастроительная корпорация Boeing сделала улучшенное предложение бастующим в США работникам, включая повышение заработной платы на 38% в течение четырех лет. Об этом сообщило агентство Reuters со ссылкой на представителя профсоюза.
По его информации, новое предложение вскоре получат более 30 тыс. профсоюзных работников, а 4 ноября будет проведено голосование, на котором члены профсоюза решат, отклонить его или принять.
19 октября газета The Wall Street Journal сообщала, что корпорация достигла предварительного соглашения с протестующими работниками об увеличении зарплаты на 35% для прекращения длящейся с сентября забастовки. Для утверждения сделки за нее должны были проголосовать более половины членов профсоюза. Однако 24 октября агентство Associated Press со ссылкой на Международную ассоциацию машиностроителей и работников аэрокосмической отрасли заявило, что сотрудники заводов Boeing проголосовали против заключения контракта с работодателем о повышении зарплаты и продолжили забастовку.
В сентябре 33 тыс. работников заводов Boeing вышли на акцию протеста после отклонения предложения компании об увеличении зарплаты. В октябре генеральный директор Boeing Келли Ортберг заявил, что на фоне сложного положения компания намерена сократить штат сотрудников на 10%, под угрозой сокращения окажутся порядка 17 тыс. работников Boeing.