Կառավարության նիստում քննարկվեց այն իրավիճակը, որում Արթիկում հայտնվել են վթարային շենքի բնակիչները: Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը նշեց բնակարանի հարցի լուծման անհրաժեշտությունը:
Տարածքային կառավարման եւ զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանը հայտնեց, որ վթարային բազմահարկ շենքի բնակիչները տարհանվել են եւ ժամանակավորապես տարաբնակեցվել:
Նախօրեին երեկոյան Արթիկում փլուզվել է Սասունցի Դավիթ փողոցում գտնվող շենքի պատի մի մասը, շենքի մնացած հատվածում հայտնվել են խոր երկար ճաքեր, եւ փլուզման վտանգ կա: Շենքի պոտենցիալ վտանգավոր հատվածի 20 բնակիչներին տարհանել են: Եվս 11 բնակիչ, այդ թվում` 4 երեխա, գտնվում են շենքի համեմատաբար անվտանգ հատվածում:

На заседании правительства Армении обсудили ситуацию, в которой оказались жители аварийного дома в Артике. Премьер-министр Карен Карапетян отметил необходимость решения жилищного вопроса.
Министр территориального управления и развития Давид Локян сообщил, что жители аварийной многоэтажки эвакуированы и временно расселены.
Накануне вечером в Артике обрушилась часть стены дома по улице Давида Сасунского, появились глубокие длинные трещины на остальной части здания, и есть угроза его обрушения. 20 жильцов из потенциально опасной части здания эвакуированы. Еще 11 жильцов, в том числе 4 детей, остаются в относительно безопасной части здания.