Սա միակ պետական հիվանդանոցն է, եւ կոլեկտիվն իրավունք ունի իմանալու պատճառն ու լսելու հիմնավորումները, թե ինչու են ազատել տնօրեն Արա Մինասյանը: Այս մասին, այսօր՝ հուլիսի 27-ին, Երեւանի «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում բողոքի ակցիայի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միհրան Հակոբյանը, ով եւս մասնակցում է բողոքի ակցիային:
«Քաղաքակիրրթ տարբերակ կա դրա համար, ի վերջո սա նախկին ստալինյան բռնապետության շրջանը չէ: 37 թիվը չէ, թող գա, մարդկանց հետ շփվի ու բացատրի: Հեռահար կառավարման այս համակարգը անընդունելի է, հատկապես, սա միակ պետական հիվանդանոցն է, կոլեկտիվն իրավունք ունի իմանալու պատճառն ու լսելու հիմնավորումները», - ասաց նա՝ հավելելով, որ ինքը հիվանդանոցի աշխատակիցների հետ կշարունակի հիվանդանոցի բակում սպասել առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանին՝ պահանջելով գալ ու բացատրություն տալ իր որոշման համար:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ Երեւանի «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում այս պահին բողոքի ակցիա է ընթանում, որ մասնակիցները բողոքում են ԲԿ տնօրենի պաշտոնից Արա Մինասյանին ազատելու դեմ: Ակցիային են միացել ՀՀԿ-ական պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանն ու Միհրան Հակոբյանը:
Նշենք, որ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ անձնակազմը Change.org կայքում ստորագրահավաք – արշավ է սկսել «Փրկենք Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնը նախարարի կամայականություններից» վերնագրով:
«Համոզված ենք, որ պարոն Մինասյանի դեմ սկսված քաղաքական արշավը լուրջ հարված է հասցնելու բժշկական կենտրոնին: Սթափության կոչ ենք անում նախարար Արսեն Թորոսյանին՝ հորդորելով զերծ պահել համակարգը հնարավոր ցնցումներից, եւ մեր լիակատար աջակցությունն ենք հայտնում պարոն Մինասյանին: Հետագա զարգացումների ողջ պատասխանատվությունը կրելու է ՀՀ առողջապահության նախարարությունն ու անձամբ նախարարը»,-ասված է հայտարարությունում:.

Это единственная государственная больница, и коллектив имеет права знать причины и обоснования, по которым был уволен Ара Минасян. Об этом заявил 27 июля, в ходе акции протеста в МЦ «Сурб Григор Лусаворич», депутат от фракции РПА Самвел Фарманян.
«Это не сталинский режим, и на дворе не 37-ой год. Пусть придет, пообщается с людьми и все объяснит. Для перспективного управления подобная система – неприемлема. Коллектив имеет права знать причины и обоснования», - сказал депутат, также принимающий участие в акции протеста.
По его словам, он наряду с сотрудниками больницы продолжит ждать министра здравоохранения РА Арсена Торосяна, чтобы выслушать его  разъяснения по поводу данного решения.
Ранее  NEWS.am сообщал об акции протеста против увольнения директора МЦ «Сурб Григор Лусаворич» Ара Минасяна. На сайте Change.org медперсонал начал акцию в его поддержку под названием «Спасем медцентр «Сурб Григор Лусаворич» от самоуправства министра».
«Уверены, что политическое преследование против Минасяна нанесет серьезный удар по медцентру. Мы призываем министра прийти в себя, и заявляем о своей поддержке Минасяну. Ответственным за дальнейее развитие событий несет лично министр и сам Минздрав Армении».