Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ֆրանսիայի Հանրապետության Ազգային տոնի նախօրեին այցելել է Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանություն:
Նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է դեսպան Ժոնաթան Լաքոտին, դեսպանության անձնակազմին և ի դեմս նրանց՝ Ֆրանսիայի բարեկամ ժողովրդին՝ Ազգային տոնի առթիվ` մաղթելով բարօրություն, երջանկություն, հաջողություն:
Դեսպան Լաքոտի հետ հանդիպմանն անդրադարձ է եղել հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների օրակարգին, Հանրապետության նախագահի՝ վերջերս Ֆրանսիա կատարած այցին:
Ֆրանսիայի Ազգային տոնի առթիվ, որպես երկու երկրների միջև մշտական բարեկամության խորհրդանիշ, նախագահ Սարգսյանը դեսպան Լաքոտին է հանձնել «Արվեստի խաղաղությունը» կազմակերպության հիմնադիր նախագահ, նկարիչ Դանիել Վարուժան Հեճինյանի հեղինակած` «Ազնավուր. Կամուրջ բարեկամության» կտավը՝ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին փոխանցելու նպատակով:

YEREVAN. – Armenian President Armen Sarkissian on Saturday visited the French embassy, on the eve of the French National Day.
President Sarkissian congratulated Ambassador Jonathan Lacôte, the embassy staff, and the friendly people of France on the occasion of the French National Day, and wished prosperity, happiness, and success.
At the meeting with Ambassador Lacôte, they touched upon the agenda of Armenian-French relations and the Armenian President’s recent visit to France.
Also on the occasion of the French National Day and as a symbol of permanent friendship between the two countries, President Sarkissian handed to Ambassador Lacôte the painting, entitled “Aznavour: Bridge of Friendship,” to pass on to French President Emmanuel Macron.