Արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող հարցերը պետք է ուղղել համապատասխան կառույցներին։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 24-ին, NEWS.am-ի հարցին ի պատասխան ասաց Երեւանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե որպես քաղաքապետի թեկնածու ինչպիսինն է իր դիրքորոշումը Արցախն Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության կազմում ճանաչելու՝ Փաշինյանի հայտարարության մասին։
«Որպես քաղաքապետի թեկնածու, ինձ պետք է ուղղել քաղաքին վերաբերող հարցեր»,- ասաց նա։
Հարցին, թե այդ դեպքում ինչպես է հայտարարությանը վերաբերում որպես քաղաքական թիմի անդամ, Ավինյանն ասաց․ «Ես արդեն պատասխանեցի ձեր հարցին։
Ավինյանը նաեւ չներկայացրեց իր տեսակետը 44-օրյա պատերազմում կալանավորված Ժորա Մարտիրոսյանի մայրիկի՝ Գայանե Մարտիրոսյանի կալանավորման մասին։
«Կարծում եմ՝ ինձ հարցեր պետք է տաք այն ամենի վերաբերյալ, ինչի լիազորությունը ես ունեմ եւ պատասխանատուն եմ»,- ասաց Ավինյանը։

Вопросы, связанные с внешней политикой, следует адресовать соответствующим структурам. Об этом заявил в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заместитель мэра Еревана Тигран Авинян, отвечая на вопрос о заявлении Пашиняна о возможном признании Карабаха в рамках  территориальной целостности Азербайджана.
«Мне, как кандидату в мэры, надо задавать вопросы, касающиеся города», - заявил Авинян.
На уточняющий вопрос, а как в таком случае вы относитесь к данному заявлению, уже как член политической команды, чиновник ответил: «Я уже ответил на ваш вопрос».
Что касается ареста матери погибшего на войне военнослужащего Жоры Мартиросяна Гаяне Акопян, то замградоначальника сказал: «Думаю, вы должны задавать мне вопросы о том, за что я несу ответственность».