Եթե մեր դաշինքը հաղթի այս ընտրություններում, ես խոստանում եմ մինչեւ տարեվերջ Փաշինյանին դուրս շպրտել Կառավարության շենքից. Այս մասին սեպտեմբերի 14-ին Երևանի Շառլ Ազնավուրի հրապարակում «Մայր Հայաստան» դաշինքի եզրափակիչ հանրահավաքի ժամանակ հայտարարեց այս քաղաքական ուժից Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Անդրանիկ Թևանյանը։
«Մենք քաղաքական հուղարկավորություն ենք անելու իշխանությունների համար»,- հավելեց նա։
Թեւանյանը համոզմունք հայտնեց, որ այս ընտրությունները ճակատագրական են լինելու մեր երկրի համար:
«Սա ընտրություն է պատերազմի և խաղաղության միջև, ընտրություն հաղթանակի և պարտության միջև: Եթե գործող իշխանությունները մնան, ապա պատերազմն ու պարտությունն անխուսափելի են։ Եթե Փաշինյանը մնա, Հայաստանը հաշված օրերի ընթացքում կկորցնի իր սուբյեկտությունն ու պետականությունը։ Նա պետական դավաճան է։ Պետական դավաճան նա է, ով Արցախը ճանաչում է որպես Ադրբեջանի մաս։
Մենք չենք թողնի մեր ընկերներին: Նրանք, ովքեր կոչ են անում անտեսել Արցախի մեր հայրենակիցներին, անբարոյական են. Մենք ընտրում ենք խաղաղությունն ու հաղթանակը»,- նշել է քաղաքական գործիչը։
Նա աջակցել է մահացած զինծառայող Գարիկ Գալյանի վերջերս կալանավորված հորը և մահացած զինծառայողների մյուս հարազատներին։
«Իշխանությունները ոչ մեկին չեն լռեցնելու որևէ ձերբակալության միջոցով։ Մենք պատրաստ ենք ցանկացած գործողության և ցանկացած սցենարի՝ այս իրավիճակից դուրս գալու համար։ Երևանցիներին կոչ եմ անում մասնակցել քվեարկությանը և իրենց ձայնը որպես զենք ուղղել Հայաստանի թուրքամետ իշխանությունների դեմ։ Եթե չկրակեք, թշնամին կկրակի մեր երեխաների վրա, մեր գյուղերի ուղղությամբ, կհարձակվի Երևանի վրա»,- եզրափակեց Թևանյանը։

В случае победы нашего блока на этих выборах обещаю до конца года вышвырнуть Пашиняна из здания Правительства. Об этом на Площади Шарля Азнавура в Ереване 14 сентября во время итогового митинга блока «Мать Армения» заявил кандидат в мэры Еревана от этой политической силы Андраник Теванян.
«Мы устроим политические похороны властей», – добавил он.
Теванян выразил уверенность, что эти выборы станут судьбоносными для нашей страны.
«Это выбор между войной и миром, выбор между победой и поражением. Если нынешние власти останутся, то война и поражение неизбежны. Если Пашинян останется, Армения за считанные дни потеряет свою субъектность и государственность. Он госизменник. Госизменник – тот, кто признает Арцах частью Азербайджана.
Мы своих друзей не оставим. Безнравственны те, кто призывает пренебрегать нашими соотечественниками в Арцахе. Мы выбираем мир и победу», – отметил политик.
Он поддержал арестованного недавно отца погибшего военнослужащего Гарика Галяна и других родных погибших военнослужащих.
«Никакими арестами власти никого не заставят замолчать. Мы готовы к любым действиям и любому сценарию, чтобы выйти из сложившейся ситуации. Призываю ереванцев обязательно принять участие в голосовании, и свой голос как оружие направить против протурецких властей Армении. Если вы не выстрелите, то враг выстрелит в наших детей, в направлении наших сел, нападет на Ереван», – заключил Теванян.