Հուլիսի 31-ին դիվերսիայի հետեւանքով զոհված զինծառայող Ազատ Ասոյանը Երեւանից էր, 5 օր առաջ դարձել էր 20 տարեկան, աշնանը պետք է զորացրվեր: NEWS.am-ի տեղեկություններով  Ազատ Ասոյանը կրտսեր եղբայր ունի, որը երկրում չի եւ դեպքի մասին դեռ չգիտի:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ  հուլիսի 31-ին հակառակորդը հարձակում էր գործել հյուսիսային հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի ուղղությամբ: Դիրքապահ անձնակազմի կողմից հանդիպելով կազմակերպված դիմադրության՝ հակառակորդը, կրելով բազմաթիվ կորուստներ, հետ է շպրտվել ելման դիրքեր:
Գործողության արդյունքում, զոհվել են ՊԲ զինծառայողներ, 1994թ. ծնված Արարատ Վաչիկի Խանոյանը եւ Ազատ Արթուրի Ասոյանը:

Азат Асоян, погибший 31 июля в ходе азербайджанской диверсии, был из Еревана. За 5 дней до этого ему исполнилось 20 лет. Осенью он должен был вернуться домой. По сведениям Новости Армении - NEWS.am, у Асояна есть младший брат, он не в Армении и о случившемся пока не знает.
Ранее Новости Армении – NEWS.am сообщило, что 31 июля противник совершил атаку на одну из оборонительных позиций на северном участке линии соприкосновения сил Нагорного Карабаха и Азербайджана. Личный состав оказал организованное сопротивление. Противник был с потерями отброшен на исходные позиции.
В ходе операции погибли военнослужащие Армии обороны Нагорного Карабаха, Арарат Вачикович Ханоян и Азат Артурович Асоян, оба – 1994 г р.