Քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը համոզված է, որ Հայաստանում ներքաղաքական կյանք չկա, նույնիսկ եռյակի հանրահավաք հրավիրելը ոչինչ չի փոխի երկրում: Այսօր` սեպտեմբերի 19-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղտեխնոլոգը նշեց, որ պարզ չի, թե հոկտեմբերի տասից հետո ինչ է անելու կամ ինչ է պահանջելու ընդդիմությունը:
«Հանրահավաք, հասկացանք, խոսում են, ինչ-որ բան են ասում, բայց ո՞րն է լինելու հետագա քայլը: Անում են, անելո՞ւ համար, թե՞ ունեն կոնկրետ նպատակ: Իշխանափոխությո՞ւնն է նպատակը: ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանից ես չեմ լսել իշխանափոխություն: Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն ասում է իշխանափոխության մասին, բայց ինքը ոչինչ է առանց ԲՀԿ-ի: Նույն վիճակը իշխող կուսակցությունում էլ կա: Ո՞վ է տեսել, որ նախագահը կանչի խմբակցությանն ու ասի` գնացեք գործի: Ամոթ ա, զավեշտ ա սա»,- ասաց նա:
Կարեն Քոչարյանի կարծիքով` հասկանալու համար, թե ինչ է տեղի ունենալու Հայաստանում, պետք է հետեւել ուկրաինական դեպքերին:
Նշենք, որ խորհրդարանական ոչ իշխանական ուժերի եռյակը (ԲՀԿ, ՀԱԿ, «Ժառանգություն») հանրահավաք է հրավիրել հոկտեմբերի տասին Ազատության հրապարակում: ՀՅԴ-ն համատեղ հանրահավաքին չի մասնակցելու, քանի որ ի տարբերություն մյուս ուժերի, կողմ է սահմանադրական բարեփոխումներին, իսկ հանրահավաքում այդ մասին անպայման խոսք է լինելու:

YEREVAN. – Political technologist Karen Kocharyan is convinced that there is no domestic politics in Armenia, and even the forthcoming rally by the three non-government parliamentary forces (Armenian National Congress, Prosperous Armenia, and Heritage) will change nothing in the country.
Kocharyan stated the aforesaid at a press conference on Friday, and noted that it is unclear what the opposition will do, or what it will demand after the rally, which is slated for October 10.
“Rally, ok, they speak, say something. But what will be the next step? Are they doing it [the rally] for the sake of doing it, or do they have a specific goal?
“There is the same situation in the ruling party, too. Has anyone [ever] seen a President call for a [parliamentary] faction and say, ‘Go to work!’? This is shameful, comical,” the political technologist said.
In Karen Kocharyan’s view, people need to follow the events in Ukraine to comprehend what is going to happen in Armenia.