Ջեյլեն Ֆրայբերգը, որը նախօրեին կրակոցներ էր արձակել դպրոցում, սպանել է իր հետ ժամադրության չգնացած աղջկան եւ իր երկու եղբայրներին, հայտնում է The Seattle Times-ը:
Կրակողի զոհերն իր 14 եւ 15 տարեկան զարմիկներն են: Ներկայումս ոստիկանությունը քննություն է անցկացնում, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Վաշինգտոն նահանգում ավագ դպրոցի աշակերտը դպրոց զենք է բերել եւ սրճարանում կրակել մի քանի դեռահասների, այնուհետւ ինքնասպան եղել: Զոհվել էր մեկ աշակերտ, եւս չորսին ծանր վիճակում  տեղափոխել էին հիվանդանոց:
Շվեյցարիայում դատում են բրիտանական մեծահարուստ ընտանիքի անդամներին՝ մարդկանց շահագործման և թրաֆիքինգի մեղադրանքով
Հինդուջա ընտանիքը, որի կարողությունը գնահատվում է 37 միլիարդ ֆունտ ստեռլինգ (47 միլիարդ դոլար), մեղադրվում է մարդկանց շահագործման և թրաֆիքինգի համար...

Джейлен Фрайберг, который накануне открыл стрельбу в школе, убил девушку, которая отказалась идти с Фрайбергом на свидание, и двух братьев,  сообщает The Seattle Times.
Жертвами стрелявшего стали его двоюродные браться, которым было 14 и 15 лет. В настоящее время полиция проводит расследование, передает Gazeta.ru
Ранее сообщалось, что в штате Вашингтон ученик старшей школы принес на занятия оружие и выстрелил в кафетерии в нескольких подростков, затем застрелился. В результате скончался один ученик, еще четверо доставлены в больницу в тяжелом состоянии.