Միխայիլ Պողոսյանը կարող է լքել Միավորված ավիաշինարարական կորպորացիայի նախագահի պաշտոնը:
Ինչպես հաղորդում է «ՏԱՍՍ»-ը, Միավորված ավիաշինարարական կորպորացիայի տնօրենների խորհուրդը հունվարի 16-ին կքննարկի կորպորացիայի նախագահի իրավասությունների դադարեցման մասին հարցը:
2011թ. փետրվարից կորպորացիայի նախագահը Միխայիլ Պողոսյանն է: Վերջինիս հետ 5 տարով գործարք է կնքվել, որի ժամկետը պետք է լրանար 2016թ. փետրվարին:
Տնօրենների խորհրդի նիստ անցկացնելու մասին որոշումն ընդունվել է 2015թ. հունվարի 12-ին: Օրակարգում ներառվել են կորպորացիայի «միանձնյա գործադիր մարմնի (նախագահի) » իրավասությունների վաղաժամ դադարեցման, կորպորացիայի նախագահի ընտրության եւ այդ պաշտոնի հետ կապված այլ հարցեր:
Միավորված ավիաշինարարական կորպորացիան ստեղծվել է 2006թ. եւ միավորում է Ռուսաստանի բոլոր խոշոր ավիաշինարարական գրասենյակներն ու ավիագործարանները:

Михаил Погосян может покинуть пост президента Объединенной авиастроительной корпорации.
Как сообщает ТАСС со ссылкой на материалы корпорации, совет директоров ОАК 16 января рассмотрит вопрос о прекращении полномочий президента корпорации.
Президентом ОАК с февраля 2011 года является Михаил Погосян. Тогда с ним был заключен пятилетний контракт, который должен был закончиться в феврале 2016 года.
Решение о проведении заседания совета директоров принято 12 января 2015 года. В повестке дня значатся вопросы досрочного прекращения полномочий «единоличного исполнительного органа (президента)» корпорации, избрание президента корпорации и другие вопросы, связанные с должностью президента ОАК.
ОАК создана в 2006 году и объединяет все крупные авиастроительные конструкторские бюро и авиазаводы России.