Փոքրիկ Սերյոժա Ավետիսյանի հոգեհանգստի արարողությունը տեղի կունենա այսօր՝ հունվարի 20-ին, ժամը՝ 18:00, Գյումրու Սբ. Նշան եկեղեցում: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկացավ Գյումրիի քաղաքապետարանից: Հուղարկավորությունը կկայանա հունվարի 21-ին, ժամը՝ 13:00-ին:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ հունվարի 12-ին Գյումրիի Մյասնիկյան փողոցի տներից մեկում հրազենային վնասվածքներից սպանված են գտել Ավետիսյանների ընտանիքի 6 անդամներին, այդ թվում՝ մեկուկես տարեկան դստերը: Վեց ամսական Սերյոժա Ավետիսյանը վնասվածքներ էր ստացել եւ տեղափոխվել է  հիվանդանոց, սակայն դեպքից 7 օր անց հիվանդանոցում մահացել է նաեւ նա: Բժիշկները 7 օր պայքարում էին նրա կյանքի համար, այդ  ընթացքում նա երկու անգամ վիրահատության ենթարկվեց:

Панихида по маленькому Сереже Аветисяну состоится 20 января в 18:00 в церкви «Сурб Ншан» в городе Гюмри. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в мэрии Гюмри. Похороны пройдут 21 января в 13:00.
Напомним, что 12 января во втором городе Армении Гюмри были расстреляны 6 членов семьи Аветисянов. 6-месячный Сережа Аветисян получил ранения и был госпитализирован, но врачам так и не удалось спасти малыша: спустя неделю он скончался в больнице. В совершении убийства обвиняется российский военнослужащий Валерий Пермяков.