Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը «Քայլերթ հանուն արդարության» ինտերակտիվ առցանց-հարթակ է ստեղծել՝ նպատակ ունենալով մեծացնել Հայոց ցեղասպանության հարցի շուրջ արդարացի աջակցությանն ու հայ ժողովրդի համար ամուր անվտանգությանն ուղղված լայն զանգվածների մշտական մասնակցությունը: Այս մասին գրում է «Asbarez»-ը:
Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի առիթով ստեղծված www.marchtojustice.org հարթակի նպատակն է՝ օգնել ընդլայնել առանձին ակտիվիստների եւ հանրային խմբերի ազդեցությանը՝ առցանց այս գործիքի օգնությամբ ապահովելով պետական քաղաքականության մեջ եւ հասարակական կյանքում հայամետ ջանքերին:
Հարթակի օգնությամբ կարելի է ձայնագրել կամ կիսել կարճ տեսանյութեր, որոնք ընդգծում են, թե ինչու է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցը հարմար ժամանակ՝ հայ ժողովրդի հանդեպ արդարության կոչերի ուժեղացման համար: Բացի այդ, ավտովատացված համակարգի օգնությամբ կարելի է նամակներ ուղարկել ընտրովի պաշտոնատար անձանց եւ միջազգային առաջնորդներին, ինչպես նաեւ միջոցառումների մասին տեղեկություններ եւ տեսանյութեր ներկայացնել ճանաչված սոցիալական կայքերում:

Армянский национальный комитет Америки запустил глобальную интерактивную онлайн-платформу «Марш к справедливости» с целью увеличения постоянного участия широких масс в поддержку справедливости в отношении Геноцида армян и прочной безопасности для армянского народа. Об этом пишет «Asbarez».
Платформа www.marchtojustice.org, созданная в рамках мероприятий в США и во всем мире по поводу столетия Геноцида армян, предназначена для того, чтобы помочь расширить влияние отдельных активистов и общественных групп, обеспечивая простой в использовании онлайн-инструмент для усиления проармянских голосов в государственной политике и общественной жизни.
С помощью платформы можно записывать или делиться краткими видео, подчеркивающими, почему год столетия Геноцида армян является подходящим временем для усиления призывов к справедливости в отношении армянского народа. Кроме того, по автоматическим адресам можно отправлять письма выборным должностным лицам и международным лидерам, а также легко делиться видеоматериалами и сведениями о мероприятиях в популярных социальных сетях.