ԱՄՆ եւ Իրանի քաղաքացիություն ունեցող Ջեյսոն Ռեզայանը 9 ամիս առաջ ձերբակալվել էր Թեհրանում։
Լրտեսության հետ մեկտեղ Իրանի Իսլամական Հանրապետության  իշխանությունները նրան մեղադրում են թշնամական պետության հետ համագործակցելու եւ հակաիրանական քարոզչության մեջ։
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչը հայտարարել է, որ Վաշինգտոնը Իրանից ամերիկյան պարբերականի աշխատակցին ներկայացրած մեղադրանքների պաշտոնական հաստատում չի ստացել։ Նա Իրանին կոչ է արել անհապաղ ազատ արձակել լրագրողին։
Ռեզայանի փաստաբանի խոսքով՝ դատախազությունը կալանավորվածի մեղքն ապացուցող ոչ մի ապացույց չի ներկայացրել։ Մեղադրանքները պայմանավորված են նրա լրագրողական գործունեության հետ։
Իրանի նախագահի ընտրությունների համար գրանցվել է չորս կին
Չորս կին գրանցվել է Իրանի նախագահի ընտրություններին մասնակցելու համար...
Գրանցվել է Իրանի նախագահի առաջին թեկնածուն
Նախագահական ընտրությունների թեկնածուների գրանցման մեկնարկի մասին հինգշաբթի օրը հայտարարել է երկրի ներքին գործերի նախարար Ահմադ Վահիդին...
Կինոռեժիսոր Մոհամմադ Ռասուլոֆը, 8 տարվա ազատազրկման դատապարտվելով, Իրանից փախել է Եվրոպա
Պետք է ընտրություն կատարեի բանտի և Իրանից հեռանալու միջև…
Իրանում կայացել է խորհրդարանական ընտրությունների երկրորդ փուլը
Ընտրությունների երկրորդ փուլն ընթանում է 15 ընտրատարածքներում, այդ թվում՝ Թեհրանում, որտեղ մրցում են 32 թեկնածուներ...
Իրանում խորհրդարանական ընտրություններ են
Իրանի Իսլամական Հանրապետության առաջնորդ Այաթոլլա Ալի Խամենեին իր համաքաղաքացիներին կոչ է արել քվեարկել՝ այս քվեարկությունը համարելով որոշիչ երկրի հետագա ճակատագրի համար...

Джейсон Резаян, имеющий американское и иранское гражданства, был арестован в Тегеране девять месяцев назад.
Наряду со шпионажем, власти Исламской республики обвиняют его в сотрудничестве с враждебными государствами и антииранской пропаганде.
Представитель госдепартамента США заявила, что Вашингтон не получал от Ирана официального подтверждения предъявленных сотруднику американского издания обвинений. Она призвала иранские власти немедленно освободить журналиста.
По словам адвоката Резаяна, прокуратура не представила никаких доказательств вины арестованного. Обвинения связаны с его журналистской деятельностью, считает юрист.
На выборы президента Ирана зарегистрировались четыре женщины
Все они бывшие депутаты иранского парламента…
Зарегистрирован первый кандидат на пост президента Ирана
О начале регистрация кандидатов на президентских выборах объявил в четверг министр внутренних дел страны Ахмад Вахиди…
Кинорежиссер Мохаммад Расулоф сбежал из Ирана в Европу, после того, как его приговорили к 8 годам тюрьмы