Մոսկվայում կձերբակալալ են Դոմոդեդովոյի երեք նախկին բեռնակիրների, որոնք օդանավակայանի պահեստում 3.3 մլն դոլարը փոխարինել են շինարարական աղբով: Կասկածյալները՝ արժեավոր իրերի փոխադրման մասնագիտացած տրանսպորտային կազմակերպության աշխատակիցներ, խոստովանել են մեղքը:
«Նովոսիբիրսկ-Դոմոդեդովո չվերթով Մոսկվա ժամանած բեռն ընդունելիս պարզվել է, որ այն չի համապատասխանում նշված քաշին եւ մակնշմանը: Երկու պարկերում 3.3 մլն դոլարի փոխարեն շինարարական աղբ է հայտնաբերվել»,- հաղորդել են Ռուսաստանի ՆԳՆ-ում:
Նովոսիբիրսկի Տոլմաչեւո օդանավակայանում իրավապահների իրականացրած օպերատիվ աշխատանքի արդյունքում պարզվել է, որ պարկերն ուղարկվել են առանց խախտումների, եւ գողության վայր կարող է լինել Դոմոդեդովոն: Մեկ օրվա ընթացքում գողությունը բացահայտվել է: Գողոնն առգրավվել է: Հետաքննություն է կատարվում:

В Москве задержали трех бывших грузчиков Домодедово, которые на складе аэропорта подменили 3,3 миллиона долларов наличными на строительный мусор.  Подозреваемые, сотрудники специализированной транспортной организации по перевозке ценностей, сознались в хищении.
«При получении груза, прибывшего в Москву рейсом Новосибирск-Домодедово, было установлено его несоответствие в весе и пломбировке. В двух мешках вместо 3 миллионов 300 тысяч долларов оказался строительный мусор», — сообщили в МВД России.
После «отработки» новосибирского аэропорта Толмачево сотрудники правоохранительных органов установили, что мешки были отправлены без нарушений, и местом хищения может быть только Домодедово. Хищение было раскрыто в течение суток. Украденное изъято. Ведется расследование.