Beeline-ն ամփոփեց 2015 թ.-ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրի ընթացիկ արդյունքները: Այս տարի, ընդհանուր առմամբ, ընկերությունը ստացել է ավելի քան 1000 հայտ Հայաստանյան ԲՈՒՀ–երի ուսանողներից՝ 2015 թ.-ին «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրին մասնակցելու համար։
Ամփոփելով ընթացիկ փուլերի արդյունքները՝ ընտրվել են 9 ուսանող, ովքեր կանցնեն 9 ամիս տևողությամբ վճարովի ստաժավորում ընկերության տարբեր ստորաբաժիններում՝ օրինակ Մոնիտորինգի կենտրոնում, Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների տնօրինությունում, Գործառնությունների աջակցման տնօրինությունում, Մարքեթինգի ծառայությունում, Իրավաբանական տնօրինությունում  և Հաճախորդների սպասարկման որակի բարելավման ծրագրում։ Ստաժավորում անցած լավագույն ուսանողներին կընձեռնվի մշտական աշխատանքի հնարավորություն Beeline-ում:
«Յուրաքանչյուր ուսանողի համար  մենք մշակում ենք ստաժավորման անհատական ծրագիր և նշանակում ենք անձնական ուղղորդող: Ստաժավորում անցնող ուսանողները կարող են մասնակցել  ընկերության ընթացիկ ծրագրերին, հետաքրքիր պրակտիկ խնդիրների լուծմանը, որոնք հնարավորություն կտան գործնականում կիրառել ուսումնական տարիների ընթացքում ձեռք բերված գիտելիքները: «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրը համարվում է «Make your Mark” գլոբալ սոցիալական նախաձեռնության առանցքային բաղադրիչներից մեկը։ Այս ծրագրի միջոցով մենք միավորում ենք տեխնոլոգիաները, մեր փորձն ու կրթությունը, որպեսզի օգնենք երիտասարդներին հաղթահարել դժվարությունները և ճիշտ կառուցել իրենց ապագան։ Իսկ մեզ՝ որպես նորարարական ընկերության, հնարավորություն է ընձեռվում մեր շարքերը համալրել նպատակասլաց և տաղանդավոր երիտասարդներով»,- նշեց Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագիրը մեկնարկել է 2008թ.-ին: Այդ ընթացքում 87 ուսանող անցել են արտադրական պրակտիկա, որոնցից  41-ը  դարձել են Beeline–ի աշխատակից: Beeline–ի «3-րդ սերունդ» ստաժավորման ծրագրին կարող են մասնակցել բարձր կուրսի ուսանողները՝  սկսած 3-րդ կուրսից:
Հավելենք, որ «Make Your Mark» ծրագիը «ՎիմպելԿոմ»-ի կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության առանցքային բաղադրիչն է և նպատակ ունի թվային տեխնոլոգիաների միջոցով օգնել երիտասարդներին կառուցել իրենց ապագան:
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրենը խոսել է անձնային աճի և կառավարման որակի մասին
Պարոն Յիրիկյանի ելույթը նվիրված է եղել «Անձնային աճը և զարգացումը՝ որպես արդյունավետ ղեկավար դառնալու գրավական» թեմային...
Միայն Ucom-ի բաժանորդները կկարողանան դիտել EURO 2024-ի բոլոր խաղերը
Ֆուտբոլային առաջնության խաղերը ցուցադրվելու են  Արմենիա TV և Արմենիա Պրեմիում հեռուստաալիքներով...
Ucom-ի ֆիքսված ցանցը գործարկվել է Նոր Հաճնում
Քաղաքի բնակիչները կարող են օգտվել ֆիքսված ինտերնետից, շարժական կապի ծառայություններից և հեռուստատեսությունից մեկ փաթեթում՝ ավելի մատչելի գնով...
Team-ը խթանում է բիզնես կրթությունը․ բացվեց CaseKey ակադեմիան (ֆոտո)
Վստահելով CaseKey-ի թիմին և հաշվի առնելով տարիների արդյունավետ համագործակցությունը՝ Team Telecom Armenia-ն դարձել է Ակադեմիայի գործընկերը...
Ucom-ի գլխավոր տնօրենը մասնակցել է Առաջնորդության դպրոցի ավարտական միջոցառմանը
Դուք էլ, որպեսզի դառնաք լավ առաջնորդներ պիտի չվախենաք ստեղծագործ, հետևողական ու վստահ լինել ձեր աշխատանքի մեջ...
Հայտնի են դարձել EWC 2024 Հայաստանի ազգային հաղթողները (ֆոտո)
2019 թվականից ի վեր EWC-ն վերածվել է աշխարհի ամենամեծ և ամենատարբեր ստարտափ մրցույթների և աջակցության ծրագրերի հարթակի...

Beeline подвел промежуточные итоги программы стажировки «3-е поколение» за 2015 год. В этом году компания получила свыше 1000 заявок от студентов армянских ВУЗов на прохождение практики. Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в пресс- службе компании, на оплачиваемую стажировку по итогам отборочного тура были выбраны 9 студентов, которые проходят 9-месячную практику в различных подразделениях компании, таких как Центр мониторинга, Дирекция по информационным технологиям, Дирекция по поддержке операций, Служба по маркетингу, Юридическая дирекция и Проект по улучшению клиентского опыта. По итогам программы лучшим стажерам будет предоставлена возможность устройства на постоянную работу в Beeline.
«Для каждого студента мы предлагаем индивидуальный план стажировки и назначаем персонального наставника. Стажеров ждет участие в текущих проектах компании, а также интересные практические задачи, позволяющие применить свои знания на практике. Опыт работы в крупной компании на примере крупнейшего оператора связи в стране, безусловно, послужит хорошим трамплином для дальнейшей карьеры молодых специалистов и поможет сделать их жизнь еще лучше. Для нас, как для инновационной компании, стажеры, проявившие себя с положительной стороны – отличная возможность пополнить ряды наших сотрудников целеустремленной и талантливой молодежью. Программа стажировки «3-поколение» является одной из составляющих Глобальной стратегии Beeline «Make your Mark». Благодаря этому проекту мы объединяем технологии наш опыт и образование, чтобы помочь молодежи преодолеть трудности и правильно построить свое будущее», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что программа стажировки «3-е поколение» стартовала в 2008 году, и за это время практику в компании прошли 87 стажеров, 44 из которых стали сотрудниками Beeline. Принять участие в программе стажировки Beeline могут студенты старших курсов из ведущих ВУЗов страны. Набор стажеров в программу «3-е поколение» проходит ежегодно с апреля по июнь. Студентам нужно заполнить соответствующую заявку на сайте компании www.beeline.am
Глобальная стратегия Beeline «Make your Mark» является ключевой составляющей социальной корпоративной политики «ВымпелКом» и направлена на то, чтобы при помощи цифровых технологий и инноваций содействовать молодому поколению в построении своего будущего.