Հայտնի է, թե երբ է դատահոգեբանական եւ դատահոգեբուժական համալիր փորձաքննության ենթարկվելու Գյումրիում Ավետիսյանների սպանության գործով մեղադրյալ Վալերի Պերմյակովը:
NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում Ավետիսյանների իրավահաջորդների փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը հայտնեց, որ փորձաքննությունը նշանակված է վաղը՝ սեպտեմբերի 17-ին, Գյումրիում տեղակայված 102-րդ ռազմաբազայում:
Հիշեցնենք, որ այս փորձաքննության համար միջնորդել էին Ավետիսյանների փաստաբանները, որոնք նույնպես ներկա են լինելու փորձաքննությանը:
Հիշեցնենք, որ Ավետիսյանների ընտանիքի 6 անդամների սպանությունը տեղի է ունեցել 2015թ. հունվարի 12-ին։ Ավետիսյանների ընտանիքից ողջ էր մնացել 6 ամսական Սերյոժա Ավետիսյանը, որը ծանր վնասվածքներով տեղափոխվել էր բժշկական կենտրոն, որտեղ յոթ օր անց մահացել էր:

YEREVAN. – It is known when Russian soldier Valery Permyakov—who is the defendant in the case into the brutal murder of Avetisyan family in Armenia’s Gyumri city—will undergo forensic psychological and psychiatric evaluation.
Yervand Varosyan, an attorney of the relatives of the slain family, told Armenian News-NEWS.am that the said assessment is set for Thursday, and it will be conducted at the 102nd Russian Military Base in Gyumri.
Lawyers of the relatives of the Avetisyan family had petitioned for this review, and they likewise will be in attendance on Thursday.
Six members of the Avetisyan family—including a two-year-old girl—were shot dead, and a six-month-old baby—Seryozha Avetisyan—was wounded in their house in Gyumri on January 12; but the baby boy died in hospital on January 19.