Մատաղիսում ապրիլի 27-ի լույս 28-ի գիշերը հակառակորդի հրետակոծության հետեւանքով վնասվել են տների տանիքները, կոտրվել են պատուհանների ապակիները: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Մատաղիսի դպրոցի տնօրեն Գեղամ Աղաջանյանը:
«Տներից 7-ի պատին է կպել, որոշների տանիքներ են վնասել: Տներից 70 տոկոսի ապակիներն էլ կոտրված են»,- ասաց նա:
Գեղամ Աղաջանյանի խոսքով՝ 30-ից ավելի արկ է նետվել գյուղի ուղղությամբ, որոնց մեծ մասը դիպել է հարակից բլուրներին:
Ավելի վաղ ԼՂՀ ՊԲ-ն տեղեկացրել էր, որ ապրիլի 27-ի լույս 28-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը տանկերի, տարբեր տրամաչափի ականանետերի, թնդանոթների, TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային համակարգերի ու ՄՄ-21 (Գրադ) կայանքների կիրառմամբ շարունակել է ինտենսիվ հրետակոծության ենթարկել  ՊԲ մարտական դիրքերը` արձակելով ավելի քան 240 արկ:

The roofs of the houses were damaged, and the windows were broken as a result of the Azerbaijani shelling of Mataghis village, in the Nagorno-Karabakh Republic (NKR/Artsakh), at night, Mataghis school principal Gegham Aghajanyan told Armenian News-NEWS.am.
“It [i.e. the shells] hit the walls of seven houses, damaged the roofs of some [houses],” he said. “And windows of the 70 percent of homes are broken.”
In Aghajanyan’s words, over 30 shells were launched toward the village, but most of them had the surrounding hills.
As reported earlier, the adversary continued to intensively shell along the Line of Contact between the Karabakh and Azerbaijani opposing forces, from late Wednesday night to early Thursday morning.
During this time the Azerbaijani armed forces fired more than 240 missiles at the NKR Defense Army positions, and by way of tanks, mortars, cannons, reactive rocket propelled howitzers, and Grad missile launchers.