Ռուսաստանի կառավարությունը կշարունակի աջակցել Հայաստանում դպրոցական սննդի ծրագրին։ Մարտի 16-ին Հայաստանում ՄԱԿ-ի պարենամթերքի ու գյուղատնտեսության կազմակերպության (FAO)  ներկայացուցիչ Ռայմունդ Ելլեն լրագրողներին ասել է, որ այդ ծրագրի համար կհատկացվի 6 մլն դոլար, այն կիրականացվի 3 տարի 3 երկրներում՝ Հայաստանում, Ղրղզստանում ու Տաջիկստանում։
Ծրագիրը ներառելու է նաեւ անմիջական աջակցություն դպրոցական սննդին ու հավասարակշռված սննդակարգի մասին իրազեկում։
ՄԱԿ-ի մեկ այլ՝ Համաշխարհային պարենամթերային ծրագրով (WFP), Ռուսաստանի կառավարությունը դեռ 2010-ից սկսած աջակցումէ Հայաստանում դպրոցական սննդի ծրագրին։ 6 տարվա ընթացքում Մոսկվան Երեւանին տրամադրել է 24․7 մլն դոլար; Այդ միջոցներով սնունդ է կազմակերպվել 10 մարզերից 7-ում։ Հայաստանի կառավարությունը ստանձնել է մյուս 3 մարզերի՝ Արարատի, ՎԱյոց ձորի ու Սյունիքի մարզերի դպրոցական սննդի կազմակերպումը։ Այդ նպատակով կառավարությունը հատկացնում է տարեկան մոտ 500 մլն դրամ ։

The Russian Government will continue to support the school meals program in Armenia.
Representative of the UN Food and Agriculture Organization (FAO) in Armenia, Raimund Jehle, told Armenian News – NEWS.am that $6 million will be allocated to that program, which will be implemented during three years in three countries—Armenia, Kyrgyzstan and Tajikistan.
The program will also include indirect support to school meals and transmission of knowledge on balanced nutrition.
Through another UN channel, the World Food Programme (WFP), the Russian Government has been supporting the school meals program in Armenia as early as since 2010. During 6 years, Moscow provided $24.7 million to Yerevan, by which meals were organized in 7 out of 10 provinces. The Armenian Government took the responsibility for the remaining three provinces (Ararat, Vayots Dzor and Syunik). The state allocates about 500 million AMD (slightly more than $1 million) to this program annually.