«Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը գալիս է մայրաքաղաքը աղբից, կոռուպցիայից եւ անարադարությունից ազատագրելու: Այս մասին այսօր` ապրիլի 28-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Երկիր Ծիրանի» ավագանու թեկնածու Սոնա Աղեկյանը:
«Ցանկանում ենք մեր քաղաքը դարձնել հարմարավետ երեւանցու համար: Մեր ծրագիրը գրողները ժողովրդի միջից են եւ գիտեն, թե ինչ է պետք բարեփոխումների համար: Մենք գալիս ենք ազատագրելու մայրաքաղաքը տիրող կոռուպցիայից, անարդարություններից, աղբից: Կոռուպցիոն պայքարի համար մշակված հատուկ մեխանիզմներ ունենք: Երթուղային տաքսիով երթեւեկելիս ինքնասիրություն, եւ ամեն ինչ մի կողմ ես դնում, որպեսզի երթեւեկես քաղաքում: Ստվերում գործող բոլոր գծատերերին պետք է հանել, միայն քաղաքապետարանը պետք է լիազորված լինի զբաղվել տրանսպոտի ոլորտով, որպեսզի այս ոլորը կարգավորվի»,-ասաց նա:
Սոնա Աղեկյանը նշեց, որ  «Երկիր Ծիրանին» չի տեսնում մրցակիցների եւ կուսակցության հիմնական թիրախը Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունն է:
«Մեր հիմնական թիրախը հանրապետականն է, որը գիտեք, թե այս պահին ինչ վիճակում է պահում մայրաքաղաքը, մենք գալիս ենք Արգիշտի 1-ը վերցնելու, «Երկիր Ծիրանի» կուսակցությունը մայիսի 15-ից վերցնելու է քաղաքապետարանը»,-ասաց նա:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 14-ին տեղի կունենա Երեւանի ավագանու ընտրությունները, որին մասնակցելու է Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը, «Երկիր Ծիրանին» եւ «Ելք» դաշինքը:

Партия «Еркир цирани» приходит для того, чтобы освободить столицу от мусора, коррупции и несправедливости. Об этом заявила в беседе с журналистами 28 апреля кандидат в Совет старейшин Еревана от партии «Еркир цирани» Сона Агекян.
«Мы хотим сделать наш город удобным для ереванцев. Нашу программу писали люди из народа, и знают, что нужно для реформ. Мы приходим для того, чтобы освободить столицу от мусора, коррупции и несправедливости.
У нас есть разработанные специальные механизмы для борьбы с коррупцией. Для того, чтобы передвигаться по городу на маршрутках, люди просто вынуждены забывать о  своем достоинстве. Всех хозяев транспортных линий, действующих в тени, нужно убрать, транспортной сферой должна заниматься лишь мэрия, чтоб эта область, наконец-то, отрегулировалась»,- заявила Агекян.
По ее словам, «Еркир цирани»  считает своей основной мишенью правящую Республиканскую партию Армении. «Наша мишень – РПА, мы все хорошо знаем, в каком состоянии она держит столицу. Мы идем, чтоб взять Аргишти 1. С 15 мая партия «Еркир цирани» возьмет мэрию»,- сказала кандидат в Совет старейшин Еревана.
Напомним, что выборы в Совет старейшин Еревана состоятся 14 мая. В них примут участие Республиканская партия Армении, блок  «Выход» и партия «Еркир цирани».