Ահաբեկիչներն ու ծայրահեղականները թափ են հավաքել եւ տարածվել բոլոր շրջաններում։ Այս մասին ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի նիստում ելույթ ունենալիս ասել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
Նա նշել է, որ ավտորիտար տերությունները ձգտում են քայքայել այն միությունների արժեքներն ու համակարգը, որոնք Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի տարիներին կանխում էին հակամարտությունները։
Խոսելով ԱՄՆ տնտեսության մասին՝ նա ասել է, որ ֆոնդային շուկան բարձրացել է ավելի քան երբեւէ, այնինչ գործազրկության մակարդակը հասել է վերջին 16 տարվա ամենացածր մակարդակին։
«Ընկերությունները վերադառնում են ԱՄՆ»,– նշել է նա՝ հավելելով, որ ԱՄՆ–ը պաշտպանության համար 700 մլրդ դոլար կծախսի։

Terrorist and extremists gathered strength and have spread to all regions, U.S. President Doland Trump said during his debut address to the UN General Assembly.
He added that the authoritarian powers seek to collapse the values and systems of alliances that prevented conflicts since World War II.
Speaking about American economy, he said stock market is all time high, while unemployment has reached the lowest level in 16 years.
“The companies are moving back to U.S.,” he said, adding that U.S. will spend 700 billion dollars on defense.