Ահաբեկիչներն ու ծայրահեղականները թափ են հավաքել եւ տարածվել բոլոր շրջաններում։ Այս մասին ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի նիստում ելույթ ունենալիս ասել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը։
Նա նշել է, որ ավտորիտար տերությունները ձգտում են քայքայել այն միությունների արժեքներն ու համակարգը, որոնք Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի տարիներին կանխում էին հակամարտությունները։
Խոսելով ԱՄՆ տնտեսության մասին՝ նա ասել է, որ ֆոնդային շուկան բարձրացել է ավելի քան երբեւէ, այնինչ գործազրկության մակարդակը հասել է վերջին 16 տարվա ամենացածր մակարդակին։
«Ընկերությունները վերադառնում են ԱՄՆ»,– նշել է նա՝ հավելելով, որ ԱՄՆ–ը պաշտպանության համար 700 մլրդ դոլար կծախսի։

Террористы и экстремисты набрали силу и распространились по всем регионам. Об этом, выступая на заседании Генеральной Ассамблее ООН, заявил президент США Дональд Трамп.
Он отметил, что авторитарные державы стремятся разрушить ценности и системы союзов, которые предотвращали конфликты со времен Второй мировой войны.
Говоря об американской экономике, он сказал, что фондовый рынок поднялся как никогда, в то время как уровень безработицы достиг самого низкого уровня за 16 лет.
«Компании возвращаются в США», - отметил он, добавив, что США потратят на оборону 700 миллиардов долларов.
Совбез ООН не достиг консенсуса о членстве «Палестины»
Согласно действующим правилам, комитет может принимать заявления о приеме в ООН новых членов лишь на основе консенсуса…