Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր՝ հոկտեմբերի 10-ին, մասնակցել է Շուշի քաղաքում նոր մանկապարտեզի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Բակո Սահակյանը նախադպրոցական ցանցի ընդլայնումը Շուշիում համարել է քաղաքի զարգացման կարեւոր գրավականներից մեկը եւ երախտագիտություն հայտնել ամերիկահայ բարերար Էդուարդ Մսրլյանին նախագծի իրականացման համար:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել նման աջակցությունը՝ այն համարելով հայրենասիրության օրինակելի դրսեւորում:

STEPANAKERT. – President of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic/NKR), Bako Sahakyan, on Tuesday partook in the official opening of a new kindergarten in Shushi town.
The President assessed the expansion of preschool network in Shushi as among the most important guarantees for the town’s development, and extended his gratitude to American Armenian philanthropist Edward Meserlian for the implementation of this project, Central Information Department of the Office of the NKR President informed Armenian News-NEWS.am.
Also, Sahakyan acknowledged Meserlian’s assistance and considered it an exemplary manifestation of patriotism.