Լողաթիակով եւ լողի գլխարկով կինը մերկացել է Կիեւում Գերագույն ռադայի շենքի մոտ եւ անպարկեշտ բառապաշարով Օդեսայի նախկին նահանգապետ Միխայիլ Սաակավիլիից ու Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոյից պահանջել է հեռանալ եւ ուկրաինացի ժողովրդին թողնել հանգիստ ապրել։ Այս մասին հայտնում է Femen կազմակերպության մամուլի ծառայությունը։
Ակտիվիստ կնոջ մարմնին երկրից հեռանալու կոչ է գրված եղել՝ ուղղված քաղաքական գործիչներին։ Ցուցարարների ճամբարի կազմակերպիչները կնոջը հագուստ են տվել եւ հեռացրել այդտեղից։
«Թիակով կինն աբսուրդի վերջին կաթիլն ավելացրեց ուկրաինական քաղաքական խառնիճաղանջության մեջ, որը սպառնում է ոչնչացնել եւ կործանել Ուկրաինան՝ որպես այդպիսին։ Այս երկու անձանց հեռացումն առնվազն Ուկրաինայի քաղաքական կյանքից, իսկ առավելագույնը՝ երկրից, Ուկրաինայի պահպանման երաշխիքն է»,– ասված է հայտարարության մեջ։

Женщина с веслом и в шапочке для плавания оголилась на митинге оппозиции у здания Верховной Рады в Киеве. Нецензурно ругаясь, она требовала от бывшего губернатора Одесской области Михаила Саакашвили и президента Украины Петра Порошенко уйти и «дать украинскому народу спокойно жить». Об этом сообщила пресс-служба организации Femen
На теле активистки был написан призыв к политикам «грести» из страны. Организаторы протестного лагеря быстро дали женщине одежду и увели ее
«Девушка с веслом внесла последнюю каплю абсурда в украинский политический бестиарий, грозящий уничтожением и разрушением Украины как таковой. Выдворение обоих персонажей, как минимум из политической жизни Украины, а как максимум с территории страны, является залогом сохранения Украины», — подчеркивается в публикации.