ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստի ժամանակ հավանության է արժանացել աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների ներմուծումը ժամանակավոր արգելելու մասին ՀՀ տրանսպորտի, կապի եւ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի առաջին տեղակալ Գագիկ Գրիգորյանի եւ հանձնաժողովի նախագահ Խոսրով Հարությունյանի ներկայացրած օրինագծին։
Օրինագիծը ենթադրում է, որ 2018 թվականի ապրիլի 1-ից մինչեւ հոկտեմբերի 1-ը ժամանակավորապես կարգելվի աջակողմյան ղեկային տեղաբաշխմամբ տրանսպորտային միջոցների բաց թողնումը` ներքին սպառման համար մաքսային ընթացակարգով ներմուծմամբ։

На заседании постоянной парламентской Комиссии по экономическим вопросам был одобрен представленный первым заместителем министра транспорта, связи и информационных технологий Армении Гагиком Григоряном и главой профильной Комиссии Хосровом Арутюняном законопроект о запрете на временный ввоз транспортных средств с правосторонним управлением.
Так, законопроект подразумевает, что с 1 апреля по 1 октября 2018 года в Армении транспортные средства с правосторонним управлением не будут допускаться к прохождению соответствующих таможенных процедур, а также будет введен запрет на их ввоз на территорию Республики Армения.