Հայ- ռուսական միացյալ զորախումբը պատրաստ է կատարել իր առջեւ դրված ցանկացած առաջադրանք։ Այս մասին հայտնել է հայ- ռուսական միացյալ զորախմբի հրամանատար, գեներալ- մայոր Տիգրան Փարվանյանը «Էրեբունի» աէրոդրոմում լրագրողների հետ զրույցի ժամանակ, որտեղ մարտի 17-ին կայացել է «Բարեկամություն-2018» տոնական միջոցառումը՝ նվիրված հայ- ռուսական համագործակցությանը։
Տիգրան Փարվանյանը հիշեցրել է, որ միացյալ զորախմբի կազմում է նաեւ 102-րդ ռուսական բազան ու «Էրեբունի» ավիաբազան, որը երկար տարիներ իր ծառայությունն է կատարում Հայաստանի տարածքում։ «Իրականացվում են զանազան միջոցառումներ, զորավարժություններ, ընդհանուր առմամբ համատեղ ծառայություն ենք իրականացնում»,- նշել է Փարվանյանը։
«Եթե աստված մի արասցե հարկ լինի որեւէ առաջադրանք կատարել, ապա մենք կկատարենք այն։ Թե հայկական, թե ռուսական կողմերը մեկ օրգանիզմ են։ Փոխգործակցությունն իրականացվում է ամեն օր՝ առավոտից երեկո։ Ու մենք կկատարենք առաջադրանքները միասնական հրամանատարության ներքո»,- շեշտել է Տիգրան Փարվանյանը։ Նրա խոսքով՝ անձնակազմի առաջ առաջադրանքներ են դրվում՝ հաշվի առնելով քանակը, ուժերն ու միջոցները։
Պատասխանելով Մերձավոր արեւելքում լարվածության, տարածաշրջանային իրավիճակի վրա դրա հնարավոր արտացոլման ու զորքերի պատրաստման մասին հարցին՝ գեներալը նկատեց, որ «Որոշակի երկրներ այդ ուղղությամբ համապատասխան գործողություններ են իրականացնում։ Այս պահին մենք նման խնդիր չունենք, Հայաստանի համար նման սպառնալիք չկա։ Իհարկե իրավիճակը լարված է, բայց Հայաստանի տարածքի համար սպառնալիքներ չկան»։

Армяно-российская объединенная группировка войск готова выполнить любую поставленную перед ней задачу. Об этом заявил командующий армяно-российской объединенной группировкой войск генерал-майор Тигран Парванян в беседе с журналистами на аэродроме «Эребуни», где 17 марта состоялась праздничное мероприятие, посвященное армяно-российскому сотрудничеству «Дружба – 2018».
Тигран Парванян напомнил, что в состав объединенной группировки входит также 102 российская база и авиабаза «Эребуни», которая долгие годы несет службу на территории Армении. «Проводятся различные мероприятия, учения, в целом осуществляем совместную службу», - отметил Парванян.
«Если не дай бог понадобится решить какую-то задачу, то мы это сделаем . И армянская, и российская стороны – это один организм. Взаимодействие ведется ежедневно,  с утра, до вечера. И мы будем выполнять задачи под единым командованием», - подчеркнул Тигран Парванян. По его словам, задачи перед личным составом ставятся с учетом численности, сил и средств.
Отвечая на вопрос о напряженности на Ближнем Востоке и возможном отражении его на ситуации в регионе и подготовки войск, генерал заметил, что «Конкретные страны проводят соответствующие действия в этом направлении. В данный момент у нас такой проблемы нет, такой угрозы для Армении нет. Конечно, ситуация напряженная, но угрозы территории Армении нет».