Աշխատանքային այցով Թբիլիսիում գտնվող Նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Գեորգի Կվիրիկաշվիլիի հետ։ Այնուհետեւ տեղի է ունեցել պատվիրակությունների հանդիպումը՝ ընդլայնված կազմով։
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել Վրաստանի Պետականության վերականգնման 100-ամյակի միջոցառումներին մասնակցելու հրավերի եւ ցուցաբերած ջերմ ընդունելության համար: Նա նաեւ ասել է, որ մայիսի 28-ին Հայաստանը եւս կնշի Առաջին Հանրապետության հռչակման 100-ամյա հոբելյանը։
Հանրապետության Նախագահը եւ վարչապետ Կվիրիկաշվիլին գոհունակությամբ փաստել են երկու բարեկամ երկրների դինամիկ զարգացող ու տարեցտարի ամրապնդվող հարաբերությունները, եւ նշել, որ հպարտ են ընդհանուր պատմությամբ, որի ընթացքում սովորել են միմյանցից եւ այսօր ուրախ են միմյանց հաջողություններով։
Ջերմ ու անմիջական զրույցի ընթացքում կողմերը կարեւորել են փոխվստահության մթնոլորտում հարաբերությունների շարունակական զարգացումն ու ընդլայնումը, առկա ներուժի առավելագույնս օգտագործումը։ Նրանց համոզմամբ, հայ-վրացական բարձր մակարդակի շփումները լավ նախադրյալներ են ստեղծում գործընկերության նորանոր ուղղություններ նախանշելու համար: Հատկապես կարեւորվել է ակտիվ փոխգործակցությունը զբոսաշրջության, էներգետիկայի, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների եւ մի շարք այլ բնագավառներում:
Հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել նաեւ Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններին։ Վրաստանի վարչապետը,  գոհունակությամբ արձանագրելով իրավիճակի քաղաքակիրթ եւ խաղաղ հանգուցալուծումը, կարեւորել է Նախագահ Սարգսյանի դերն ու ջանքերն այդ գործընթացներում եւ նշել, որ շահագրգիռ են հարեւան երկրի կայունությամբ։ Հանրապետության Նախագահն իր հերթին ասել է, որ համատեղ բոլոր ծրագրերը ոչ միայն շարունակվելու են, այլեւ՝ ընդլայնվելու։ «Մենք հետաքրքրված ենք լավագույնս օգտագործելու տարբեր ոլորտներում մեր հարաբերությունների ողջ ներուժը»,-շեշտել է նա։

Президент Армении Армен Саркисян и премьер-министр Грузии Георгий Квирикашвили провели беседу тет-а-тет. После чего состоялась встреча делегаций в расширенном составе.
Президент Армении Армен Саркисян поблагодарил за приглашение принять участия в праздничных мероприятиях, посвященных 100-летию возрождения государственности Грузии, и оказанный теплый прием. Он отметил, что 28 мая Армения отмечает 100-летний юбилей провозглашения Первой Республики.
Саркисян и Квирикашвили с удовлетворением констатировали динамичное развитие и укрепление дружественных отношений двух стран,  отметив, что гордятся общей историей, в ходе которой учились друг у друга, и сегодня радуются взаимным успехам.
В ходе беседы была отмечена важность продолжительного развития и расширения отношения в атмосфере взаимного доверия, использования имеющегося потенциала.
Собеседники уверены, что контакты на высоком уровне являются хорошей предпосылкой для определения новых путей сотрудничества.В особенности была отмечена важность активного сотрудничества в области туризма, энерегитике, информационных технологий.
Стороны консулись недавних событий в Армении. Премьер Грузии с удоволетворением отметил, что ситуация была разрешилась мирно и цивилизованно, подчеркнув роль и усилия президента Армении в этих процессах. Он отметил, что Грузия заинтересована в стабильной Армении.