Զարմանում եմ վարչապետի պարապությունից, որ գործ անելու փոխարեն գնում է Գումի շուկա պոմիդորի գինն է հարցնում, որը պետք է գյուղատնտեսության նախարարության առաջատար մասնագետն աներ։ Այսօր՝ սեպտեմբրի 7-ին լրագրողների հետ զրույցում  այսպես արձագանքեց ՀՀԿ պատգամավոր, ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը լրագրողի խնդրաքին մեկնաբանել բացահայտված չարաշահումները։
Մեկնաբանելով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի այն հայտարարությունը, թե ամեն օր զարմանում է թալանի ու չափաշահումների մասշտաբներից, Շարմազանովն ասաց.  «Ես էլ զարմանում եմ վարչապետի պարապությունից, որ առավոտից իրիկուն Live  ա մտնում, կամ գործ անելու փոխարեն կառավարության մեր գործընկերները զբաղված են շոուներ անելով։
Հասկանում ենք, որ Հին Հռոմից դեռեւս կա հաց եւ տեսարաններ։ Հաց չեն կարողանում ապահովել, թանկություն է համատարած, բանանն էժանացավ, աչքներս մեռան մտցնելով: Բանանն էժանացավ՝ միսն էլ 100 անգամ թանկացավ»։
Նկառառմանը, թե հանրությունը Փաշինյանին լավ է ընդունում՝ ՀՀԿ–ական պատգամավորը նշեց. «Հանրությունը Հիտլերին էլ է լավ ընդունել, Ստալինին էլ, Մաո Ցզեդունին էլ, Ռոբեսպիերին էլ ծափահարել է»:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե Փաշինյանին Հիտլերի ու Ստալինի հե՞տ է համեմատում, Շարմազանովը պատասխանեց. «Ո՛չ, լեգիտիմությունն եմ ասում, որ ասում եք՝ հանրությունը հիմա Փաշինյանին ծափահարում է, հանրությունը նրանց էլ է ընդունել ու ծափահարել»:
Հարցին, թե իր աշխատասենյակում ոտքը ոտքին գցած Կարեն Կարապետյանը ավելի լա՞վ է աշխատել, քան Փաշինյանը, նա նշեց. «Կարեն Կարապետյանը ոտքը ոտքին գցած չի նստել, շատ լավ աշխատել է»:

Удивлен бездельем премьер-министра Армении, который посещает рынок и интересуется стоимостью помидоров.  Об этом в беседе с журналистами 7 сентября заявил депутат от фракции Республиканской партии Армении, вице-спикер парламента Эдуард Шармазанов в ответ на просьбу прокомментировать ряд громких разоблачений, связанных с злоупотреблениями.
Комментируя заявление Никола Пашиняна о том, что он не перестает удивляться масштабам хищений и злоупотреблений в стране, Шармазанов отметил: «А меня удивляет безделье премьер-министра, который с утра до ночи выходит в Live на Facebook, а также то, что коллеги из правительства вместо того, чтобы работать, делают шоу. Мы понимаем, что от Древнего Рима осталось понятие «хлеба и зрелищ», однако они не могут обеспечить хлеб. Происходит повсеместное подорожание - бананы подешевели, но мясо подорожало в сотни раз».
На замечание, что Никол Пашинян пользуется популярностью и, депутат от РПА отметил, что в свое время популярностью пользовались и Гитлер, и Сталин, и Мао Цзэдун, и Робеспьер.
Журналисты поинтересовались, сравнивает ли Шармазанова Пашиняна с Гитлером и Сталином. Он отметил: «Нет, я говорю о легитимности».
На вопрос работал ли лучше экс-премьер Карен Карапетян, сидящий в своем кабинете положив ноги на ногу, он ответил: «Карен Карапетян не сидел, закинув ногу на ногу, он хорошо работал».