Արմավիրի մարզի Զարթոնք համայնքում երեկ տեղի ունեցած միջադեպից հետո Մեծամորի բժշկական կենտրոն էր տեղափոխվել Զարթոնք գյուղի բնակիչ Վարդան Պողոսյանը. նրա վիճակը բժիշկները գնահատել էին ծանր։
«Նրա վիճակը կայուն է, գանգատներ չունի, միայն թեթև գլխացավեր, ինքնազգացողությունը նորմալ է»,- NEWS.am–ի հետ զրույցում ասաց Մեծամոր ԲԿ–ի հերթապահ բժշկուհի Ժաննա Հայիրյանը։
Ըստ նրա՝ հիվանդին տեղափոխել էին Էրեբունի ԲԿ հետազտության, այնտեղ քիթը հետազոտել են, կատարել են անհրաժեշտ բժշկական գործողություններ, որից հետո հիվանդի ցանկությամբ՝ կրկին տեղափոխել են Մեծամորի հիվանդանոց։
«Վարդան Պողոսյանի բուժումը շարունակվում է»,- նշեց բժշկուհին՝ հավելելով, որ նրան դուրս գրելու ցուցում դեռեւս չկա։
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ հոսպիտալացված բնակիչների վիճակը կայուն է, հիվանդանոցում մնացել է մեկ հոգի՝ Վարդան Պողոսյանը, որի կյանքին վտանգ չի սպառնում։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ ապրիլի 13-ին, Արմավիրի մարզի Զարթոնք համայնքում տեղի է ունեցել ընդհարում, որն ուղեկցվել է կրակոցներով։ Զարթոնքի բնակիչներից Համլետ Աբովյանը NEWS.am-ին հայտնել էր, որ գյուղապետ Պարույր Սարգսյանի թոռը՝ 27-ամյա Նարեկ Մելքոնյանը, կրակ է բացել գյուղացիների ուղղությամբ: Զարթոնքի գյուղապետն էլ հայտնել էր, որ ցուցարարներն են առավոտյան հարձակվել իր աղջկա՝ Նանուշ Սարգսյանի տան վրա, իր թոռն էլ պաշտպանվելու համար որսորդական հրացանից մի քանի անգամ կրակել է օդ։
Ավելի ուշ Քննչական կոմիտեից հայտնել են, որ միջադեպի առթիվ քրգործ է հարուցվել, երկու անձ ձերբակալվել է, որոնցից մեկը գյուղապետի թոռն է: Կան բերման ենթարկվածներ: Միջադեպի մասնակից հինգ անձ դիմել է բուժօգնության։ Նրանցից երկուսի վնասվածքը, նախնական վարկածով՝ առաջացել է որսորդական փամփուշտի կոտորակից:

Resident of Zartonk village Vardan Poghosyan was transferred to Metsamor Medical Center following the incident that took place in Zartonk village of Armavir Province yesterday. Doctors say his condition is grav.
“He is in grave condition. He has no complaints and only slight headaches. He feels normal,” on-duty nurse of the medical center of Metsamor Janna Hayiryan told Armenian News-NEWS.am.
According to her, the patient was transferred to Erebuni Medical Center for a checkup, after which he was transferred to the hospital in Metsamor upon his desire.
“Vardan Poghosyan’s treatment continues,” the nurse mentioned, adding that there is still no instruction to check him out of the hospital.
Earlier, Armenian News-NEWS.am had reported that the hospitalized residents’ conditions were stable and that there was only person left at the hospital, that is, Vardan Poghosyan, whose life is not at risk.
On 13 April, a clash took place in Zartonk village of Armavir Province and was followed by gunshots. Hamlet Abovyan, one of the residents, told Armenian News-NEWS.am that village head Paruyr Sargsyan’s grandson, 27-year-old Narek Melkonyan had opened fire at the villagers. The head of Zartonk village had informed that the demonstrators had attacked the home of his daughter, Nanush Sargsyan in the morning, and the grandson had fired gunshots in the air with a hunting gun a couple of times.
Later, the Investigative Committee reported that it had instituted a criminal case in relation to the incident and arrested two people, one of which is the grandson of the village head. There are apprehended persons. Five participants have been treated by doctors.