Հալեպում, այսօր՝ ապրիլի 24-ին, Ցեղասպանութեան 104-րդ տարելիցին նվիրված ավանդական քայլարշավն է տեղի ունեցել:
Քայլարշավը սկիզբ է առել պայքարի ու պահանջատիրության կարգախոսներով եւ հասել է Սուրբ Աստվածածին եկեղեցի:
Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու տարածքում գտնվող Հայոց ցեղասպանության նահատակների հուշակոթողի դիմաց քայլարշավի մասնակիցները ծաղիկներ են դրել:
Նշենք, որ Հալեպում Հայոց ցեղասպանության 104-րդ տարելիցի կապակցությամբ, Սուրբ Երրորդություն (Զվարթնոց) եկեղեցու «Աղաջանյան» սրահում ապրիլի 23-ի երեկոյան տեղի է ունեցել Ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման ձեռնարկ, որը կազմակերպվել է հայկական երեք համայնքապետների կողմից:
Արարողությանը ներկա են եղել Բերիո հայոց թեմի ներկայացուցիչ Գերշ. Տ. Մակար եպիսկոպոս Աշգարյանը, Հայ Կաթողիկե համայնքապետ Արհի. Տ. Պետրոս Արք. Միրիաթյանը, Հայ ավետարանական համայնքի պետ Վերապատվելի հարություն Սելիմյանը, Սիրիայի խորհրդարանի պատգամավոր Ժիրայր Ռէիսյանը, ՀՀ Հալեպի Գլխավոր հյուպատոս Արմեն Սարգսյանը, հալեպահայ կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, քահանա հայրեր, առաքինազարդ քույրեր, ազգային, բարեսիրական, մարզական, եկեղեցական եւ հայրենակցական միություների ներկայացուցիչներ։

On the evening of April 23, on the occasion of the 104th anniversary of the Armenian Genocide, the Aghajanian Hall of the Holy Trinity (Zvartnots) Armenian Church of Aleppo hosted an event commemorating the victims of the Armenian Genocide. The event was organized by the leaders of the three local Armenian communities.
Among the attendees were representative of the Armenian Diocese of Aleppo, Bishop Makar Ashgarian; leader of the Armenian Catholic Community, Archbishop Bedros Miriatian; leader of the Armenian Evangelical Community, Rev. Harutyun Selimyan; Deputy of the People’s Council of Syria Zhirayr Reyisian; Consul General of the Republic of Armenia in Aleppo Armen Sargsyan; representatives of the Armenian organizations of Armenia; clergymen, as well as members of charitable, athletic, ecclesiastical and compatriotic unions.