Տեխասցի բարմեն Լինդսեյ Գլասը մեղադրվում է մեծ քանակությամբ ալկոհոլ սերիական մարդասպան Սփենսեր Հայթին վաճառելու մեջ այն գիշեր, երբ սա սպանել էր 8 մարդու, ներառյալ նախկին կնոջը, տեղեկացնում է Americaru-ն։
Լինդսեյ Գլասը սպասարկել է հրաձիգին 2017-ի սեպտեմբերին տեղի Պլանո բարում (Տեխաս)։ Տղամարդը հարբել էր եւ թափահարում էր զենքը, տեղեկացրել են ոստիկանության ներկայացուցիչները Տեխասի ալկոհոլային խմիչքների հանձնաժողովի զեկույցում։ Իրավապահները կարծում են, որ հենց խմիչքն է հարձակման պատճառներից մեկը։
Բարից դուրս գալով՝ Հայթը ներխուժել է նախկին կնոջ տուն, որը երեկույթ էր կազմակերպել։ Նա սպանել է կնոջն ու յոթ հյուրերի, իսկ հետո զոհվել ոստիկանության հետ փոխհրաձգությունում։ Հայթի դիահերձումը ցույց է տվել, որ ալկոհոլի մակարդակը արյան մեջ չորս անգամ գերազանցել է թույլատրված մակարդակը։
Անցած շաբաթ ոստիկանությունը ձերբակալել է Գլասին ալկոհոլային խմիչքների վաճառքի նորմը խախտելու համար. մարդը կարող է պատասխանատվության ենթարկվել հարբեցողին կամ խելագարին ալկոհոլային խմիչք վաճառելու համար։ Գլասին սպառնում է մեկ տարվա բանտարկություն կամ տուգանք։

Барменше из Техаса Линдсей Гласс  предъявлены обвинения  за продажу большого количества спиртного массовому убийце Спенсеру Хайту в ночь, когда он убил 8 человек, включая бывшую жену, передает Americaru
Линдсей Гласс обслуживала стрелка в сентябре 2017 года в местном баре в Плано, штат Техас. Мужчина явно напился и размахивал оружием, сообщают представители полиции в докладе Комиссии по алкогольным напиткам Техаса. Правоохранители считают, что именно напитки стали одной из причин нападения.
Выйдя из бара, Хайт ворвался в дом своей бывшей жены, которая устроила вечеринку. Он убил ее и семерых гостей, а затем погиб в перестрелке с полицией на месте происшествия. Вскрытие Хайта показало, что уровень алкоголя в крови более чем в четыре раза превышал допустимый уровень.
На прошлой неделе полиция арестовала Гласс по обвинению в нарушении норм алкогольных напитков - человек может быть привлечен к ответственности за продажу «алкогольного напитка пьянице или безумному человеку». Гласс грозит до года тюрьмы или штраф.