Անապայում ընթացող ԱՊՀ երկրների պաշտպանության նախարարների հանդիպման ժամանակ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը հերթական անգամ վախեցել է կանգնել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի կողքին:
Արձանագրության համաձայն՝ նախարարները կանգնել են այբբենական կարգով: Հասանովը պետք է կանգներ Դավիթ Տոնոյանի կողքին: Սակայն Հասանովը հրաժարվել է կանգնել ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողքին եւ մի կողմ է անցել:
Նշենք, որ արդեն երկար տարիներ նման սկզբունքը պահպանում է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարը՝ հրաժարվելով կանգնել Հայաստանի ներկայացուցչի կողքին: Նախորդ անգամ Հասանովը թաքնվել էր դրոշի հետեւում:

During the meeting of the Ministers of Defense of the CIS taking place in Anapa, Minister of Defense of Azerbaijan Zakir Hasanov was afraid of standing next to Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan once again.
According to protocol, the ministers stood in alphabetical order. Hasanov was supposed to stand next to Davit Tonoyan, but he refused to stand next to Armenia’s Minister of Defense stood aside.
Azerbaijan’s Minister of Defense has been doing this for many years now. During the previous meeting, he had hidden behind a flag.