ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ուղիղ գծի ժամանակ ասել է, որ Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին պետք է հասկանա, որ ոչ թե կոմեդիայում է գտնվում, այլ ողբերգության մեջ, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
«Զելենսկին տաղանդավոր մարդ է,- նշել է Պուտինը։- Հիշում եմ նրա ելույթը Մոսկվայում, ԿՎՆ-ում։ Այդ ամենը տաղանդավոր էր եւ ծիծաղելի, բայց հիմա ծիծաղելի չէ։ Սա կատակերգություն չէ, սա ողբերգություն է։ Եթե նա հայտնվել է նախագահի պաշտոնում, ապա այդ խնդիրը պետք է լուծել»։ Պուտինը հիշեցրել է, որ Զելենսկին Դոնբասում հակամարտության կարգավորման թեման դարձրել էր իր «ամբողջ ընտրարշավի կորիզը»։
«Իսկ հիմա Փարիզում նա ասել է, որ չի պատրաստվում խոսել Դոնբասի հանրապետությունների ներկայացուցիչների հետ,- շարունակել է ՌԴ նախագահը։- Իսկ ինչպե՞ս այդ դեպքում լուծել այդ խնդիրը։ Ժամանակակից պատմության մեջ չկա ոչ մի օրինակ, երբ նման կոնֆլիկտները լուծվել են առանց ուղղակի երկխոսության հակամարտող կողմերի միջեւ։ Դա պարզապես անհնար է»։

Президент РФ Владимир Путин в ходе прямой линии заявил, что президент Украины Владимир Зеленский должен понять, что находится не в комедии, а в трагедии, передает ТАСС.
«Зеленский - талантливый человек, - отметил Путин. - Помню его выступления на КВН в Москве. Все это было талантливо и смешно, а сейчас не смешно. Это - не комедия, это - трагедия. Если он оказался на посту президента, то эту проблему надо решать». Путин напомнил, что Зеленский сделал тему урегулирования конфликта в Донбассе "ядром всей своей избирательной кампании».
«А сейчас в Париже он заявил, что не собирается разговаривать с представителями республик Донбасса, - продолжил президент РФ. - А как тогда решать эту проблему? В современной истории нет ни одного примера, когда подобные конфликты решались бы без прямого диалога между конфликтующими сторонами. Это просто невозможно».