ՀՀ Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մխիթար Հայրապետյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Սոֆյա Հովսեփյանը, Հարություն Բաբայանը, Աննա Կոստանյանը, Վահագն Թեւոսյանը եւ Լիլիթ Ստեփանյանը սեպտեմբերի 6-ին Արցախի Հանրապետություն կատարած այցի ընթացքում հյուրընկալվել են ԱՀ ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանին:
Ինչպես NEWS.am–ը տեղեկանում է Ազգային ժողովի լրատվական ծառայությունից, հանդիպմանը ներկա էր նաեւ ԱՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Սարգսյանը:
Մխիթար Հայրապետյանը մանրամասներ է ներկայացրել ԱԺ առաջիկա նստաշրջանի ընթացքում իր ղեկավարած հանձնաժողովի կողմից իրականացվելիք աշխատանքների վերաբերյալ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկու հայկական հանրապետությունների օրենսդրությունները հնարավորինս ներդաշնակեցնելուն ուղղված հարցեր, անդրադարձել ոլորտային հանձնաժողովների միջեւ կապերն ամրապնդելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին:
Պատգամավորներն առանձնապես կարեւորել են երկու հանձնաժողովների կողմից հուշագրի առաջիկա ստորագրումը, ինչը, ըստ նրանց, նոր որակ կհաղորդի միջխորհրդարանական համագործակցությանը:

Chair of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport of the National Assembly of Armenia Mkhitar Hayrapetyan, as well as members of the Committee Hovhannes Hovhannisyan, Sofya Hovsepyan, Harutyun Babayan, Anna Kostanyan, Vahagn Tevosyan and Lilit Stepanyan today were hosted by Speaker of the National Assembly of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Ashot Ghulyan during a visit to Artsakh.
As reported the press service of the National Assembly of Armenia, the meeting was also attended by Chair of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport of the National Assembly of Artsakh Armen Sargsyan.
Mkhitar Hayrapetyan provided details about the activities that his Committee will be carrying out during the upcoming sessions of the National Assembly.
The interlocutors discussed issues on maximum harmonization of the legislation of the two Armenian republics and touched upon the work that is being done to strengthen the bonds between the two Committees.
The MPs attached special importance to the Committees’ upcoming signature of a memorandum which, according to them, will convey new quality to inter-parliamentary cooperation.