Microsoft-ը ցուցադրել է, թե ինչ տեսք է ունենալու հաջորդ սերնդի Xbox Series X-ը, որը վաճառքի կհանվի 2020 թվականի վերջին։ Xbox-ի պաշտոնական YouTube-ալիքում հրապարակվել է հոլովակ, որտեղ կարելի է տեսնել հավելվածի դիզայնը, տեղեկացնում է ՏԱՍՍ-ը։
Xbox-ի ղեկավար Ֆիլ Սփենսերը ընկերության բլոգում նշել է, որ նորույթը ստեղծվել է աշտարակի ձեւով, այն կարելի է օգտագործել ինչպես ուղղահայաց, այնպես էլ հորիզոնական դիրքով։ Սփենսերի խոսքով՝ դիզայնը թույլ է տալիս ապահովել կենտրոնական պրոցեսորի աշխատանքը չորս անգամ ավելի արագ, քան Xbox One X-ը։
Ինչպես նշում է The Verge-ը, Xbox One X-ի հիմքը AMD Zen 2 պրոցեսորն է եւ Radeon RDNA-ն։ Բացի այդ, բեռնման ժամանակն արագացնելու համար օգտագործվելու է NVMe SSD կուտակիչը։ Նոր կոնսոլը կապահովի խաղերի 8K՝ վայրկյանում 120 կադր հաճախականությամբ։

Microsoft показала, как будет выглядеть игровая консоль следующего поколения Xbox Series X, которая поступит в продажу в конце 2020 года. На официальном YouTube-канале Xbox опубликован ролик, в котором можно увидеть дизайн приставки, передает ТАСС
Глава Xbox Фил Спенсер отметил в блоге компании, что консоль, выполненная в форме башни, спроектирована таким образом, что ее можно будет использовать как в вертикальном, так и в горизонтальном положении. По словам Спенсера, дизайн приставки позволяет обеспечить работу центрального процессора в четыре раза быстрее, чем у Xbox One X, «самым тихими и эффективным способом».
Как отмечает The Verge, основа Xbox One X - процессор AMD Zen 2 и графическая архитектура Radeon RDNA. Помимо этого, чтобы ускорить время загрузки, будет использован накопитель NVMe SSD.Новая консоль будет поддерживать игры в разрешении 8K и с частотой 120 кадров в секунду.