Ոստիկանությունում ծառայողական քննություն է նշանակված` պարզելու համար, թե ով է ոստիկանության այն աշխատակիցը, որը Facebook-ի իր էջում անպարկեշտ արտահայտություններ է արել ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի հասցեին, ասելով, թե հաջորդն ինքն է լինելու:
«Ոստիկանության պետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արման Սարգսյանի հանձնարարությամբ ներքին անվտանգության վարչությունում ծառայողական քննություն է նշանակված»,- նշվում է ոստիկանության լրատվական ծառայության  տված պատասխանի մեջ:
Հարցին, թե ե՞րբ կավարտվի ծառայողական քննությունը, պատասխանեցին՝ արդյունքների մասին լրացուցիչ կտեղեկացնեն:
Նշենք, որ ֆեյսբուքյան օգտատեր Գեղամ Պետրոսյանը ֆիքսել ու իր ֆեյսբուքյան էջում տեղադրել էր մեկ այլ օգտատիրոջ՝ ոստիկանության ծառայող Վազգեն Սիմոնյանի գրառումը, որտեղ վերջինս, անպարկեշտ արտահայտություններ թույլ տալով ՍԴ նախագահի հասցեին, նրան սպառնում էր՝ ասելով, որ հաջորդն ինքն է լինելու:

В полиции назначено служебное расследование с целью установить, кем является полицейский, оскорбительно выразившийся в адрес председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна на своей странице в соцсети Facebook.
«По поручению временно исполняющего обязанности начальника полиции Армана Саркисяна в управлении внутренней безопасности назначено расследование», - сообщили в пресс-службе полиции.
В ответ на вопрос о том, когда завершится служебное расследование, в пресс-службе отметили, что будет дана дополнительная информация по его результатам.
Напомним, что пользователь Facebook Гегам Петросян разместил на своей странице запись другого пользователя – служащего полиции Вазгена Симоняна, который словесно оскорбил председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна, а также озвучил в его адрес угрозу, заявив: «Следующим будешь ты!»