Արդշինբանկը շարունակում է զարգացնել հեռահար սպասարկման իր ծառայությունները։ Այսուհետ բոլոր քարտապանները կարող են պարզ և արագ ակտիվացնել Մոբայլ բանկինգ հավելվածը և տնօրինել սեփական հաշիվները առանց բանկ այցելելու։ Գրանցման համար ընդամենն անհրաժեշտ է ունենալ Արդշինբանկի գործող վճարային քարտ և ներբեռնել հավելվածը: Արդշինբանկի Մոբայլ հավելվածն անվճար հասանելի է App Store և Play market օնլայն խանութներում Ardshinbank անվանումով:
«Ներկայիս իրավիճակում մենք խորհուրդ ենք տալիս մեր հաճախորդներին հեռակա օգտվել բանկային ծառայություներից՝ նվազեցնելով այցելությունները մասնաճյուղեր: Դա կարող են լինել Մոբայլ հավելվածը, շուրջօրյա հեռախոսային կենտրոնի միջոցով մատուցվող ծառայությունները, իրավաբանական անձանց տրամադրվող ինտերնետ-բանկ համակարգը կամ այլ: Եվ այսօր մենք առաջարկում ենք ևս մեկ լավագույն տարբերակ՝ Մոբայլ հավելվածում գրանցում և գործարքներ իրականացնելու իրավասություն՝ առանց բանկ այցելության», - նշում է Արդշինբանկի Գործառնական տնօրեն Հարություն Իսպիրյանը:
Արդշինբանկի Մոբայլ հավելվածի հեռակա նույնականացման անցումը հաճախորդներին թույլ կտա առանց բանկ այցելելու

Ардшинбанк продолжает развивать дистанционное обслуживание. Отныне все владельцы карт могут легко и быстро активировать приложение Мобайл Банкинг и управлять своими счетами, не посещая банк.  Для регистрации достаточно иметь действующую платежную карту Ардшинбанка и загрузить приложение. Бесплатное  мобильное приложение Ardshinbank  можно скачать  в интернет-магазинах App Store и Play market.
«В сложившейся ситуации мы советуем нашим клиентам пользоваться банковскими услугами удаленно, это значительно сокращает количество посещений филиалов банка. Вы можете пользоваться как мобильным приложением, так и услугами круглосуточного колл- центра банка, а также системой интернет-банкинга, предоставляемой банком юридическим лицам. Сегодня мы предлагаем один из лучших вариантов удаленного банковского обслуживания – онлайн идентификацию при регистрации в мобильном приложении , которая дает возможность совершать транзакции без посещения банка», - сказал операционный директор Ардшинбанка Арутюн Испирян.
Удаленная идентификация при активизации мобильного приложения Ардшинбанка позволит клиентам не посещая банк:
• Получать кредит в режиме онлайн,
• погашать текущие кредиты,
• осуществлять переводы с карты на карту как на территории Республики Армения, так и за ее пределами,