Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն, նոր կորոնավիրուսի վարակը հաստատվել է ևս 8 քաղաքացու մոտ, ովքեր Շահումյանի շրջանում հաստատված վարակի օջախի նույն շրջանակից են:
Նրանց նախապես մեկուսացրել էին համապատասխան վայրերում: Նոր վարակակիրների մեջ նաև Ստեփանակերտի բնակիչներ կան և բժիշկների հսկողության ներքո շարունակում են մեկուսացման վայրում մնալ:
Ընդհանուր առմամբ, Արցախում նոր կորոնավիրուսով հիվանդացության դեպք գրանցվել է 54 քաղաքացու շրջանում, որից 26-ն արդեն առողջացել են: Մեկուսացված է 100 քաղաքացի, ընդհանուր թեստավորումների քանակը 926 է:

Based on the information provided by the Ministry of Health of Artsakh (Nagorno-Karabakh), eight more citizens have tested positive for COVID-19 and are from the same circle of the coronavirus hotbed confirmed in the country’s Shahumyan region.
They were initially isolated. Among the infected citizens are citizens of Stepanakert, and all the citizens are still in the place of isolation and under the supervision of doctors.
Overall, Artsakh has reported 54 coronavirus cases (26 patients have already recovered, 100 patients are isolated, and a total of 926 citizens have been tested).