Ես, Աննան, Մարիամը բժշկական հետազոտություն անցանք, եւ արձանագրվեց, որ թոքերի հետ կապված որեւէ խնդիր չունենք, թոքաբորբ չունենք, եւ ըստ, էության, լիարժեք ասիմպտոմ ենք տանում հիվանդությունը: Այս մասին Facebook-ի իր էջի ուղիղ եթերում նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Սովորաբար հիվանդությունը սիմպտոմներով սկսվելու պարագայում է բարդանում: Մենք վիճակագրություն ունենք, որ ասիմպտոմ հիվանդների միայն 10 տոկոսի մոտ է, որ հետագայում բարդություններ են առաջանում: Այսինքն 10 տոկոս հավանականություն կա, որ մեր մոտ կարող է թոքաբորբ զարգանալ: Փոքրիկներին ավելի մանրամասն հետազոտության կենթարկենք այսօր, բայց իրենց մոտ էլ նույն վիճակն է: Ջերմություն չենք ունեցել եւ չունենք:
Վերջին 1,5 ամիսը ամենօրյա ռեժիմով ես ջերմությունս չափել եմ եւ ջերմություն չեմ ունեցել: Պատկերացրեք ասիմպտոմի նենգությունը, որ մարդը կարող է վարակվել եւ ընդհանրապես ջերմություն չունենալ»,-ասաց նա:

YEREVAN. – [My wife] Anna, [eldest daughter] Mariam, and I underwent a medical examination, and it was recorded that we have no problems regarding the lungs, we don’t have pneumonia, and, in fact, we are going through the [COVID-19] disease completely asymptomatically. Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan on Thursday noted this on Facebook livestream.
"We have statistics that only 10% of the asymptomatic [coronavirus] patients are having complications later on; that is, there is a 10% chance that we may develop pneumonia. We will have the little children undergo a more detailed examination today; but their situation is the same,” Pashinyan added, in particular.
As reported earlier, Nikol Pashinyan has announced that he and his family members have tested positive for COVID-19.