Իսպանիայի ազգային ոստիկանությունը չեզոքացրել է Մադրիդում թմրանյութեր տարածող հանցավոր խմբավորմանը: Ինչպես նշվում են երկրի ներքին գործերի նախարարությունում, սա վերջին ժամանակներս իրավապահ մարմինների կողմից իրականացված խոշորագույն գործողություններից մեկն էր: Դրան մասնակցել է ավելի քան 250 գործակալ, հայտնում է RG-ը:
Արդյունքում ոստիկանությունը ձերբակալել է 28 մարդու, խուզարկումներ է իրականացրել 21 տարածքներում՝ առգրավելով 85 000 եվրո եւ 4 կգ կոկաին: Առգրավված թմրամիջոցների ծավալը համեմատաբար փոքր է, պարբերաբար իրավապահներին հաջողվում է բռնագրավել մի քանի հարյուր կիլոգրամանոց խմբաքանակ: Սակայն խմբավորումը ունեցել է մի կառույց, որը նման է եղել սովորական բիզնես-ընկերության: Ինչպես պարզել է ոստիկանությունը, զանգերի հանցավոր կենտրոնի «հաճախորդ» է եղել մոտ երկու հազար մարդ:
Այս հանցավոր կազմակերպությունը ոստիկանության ուշադրությունը գրավել էր մոտ մեկ տարի առաջ: Քննիչներին զարմացրել են հաճախորդներին թմրանյութերի առաքման արագությունն ու միջոցները: Վերջապես նրանք բացահայտել են խմբավորման ճյուղավորված լոգիստիկ ենթակառուցվածքը:

Национальная полиция Испании обезвредила преступную группировку, распространявшую в Мадриде наркотики. Как отмечают в министерстве внутренних дел пиренейского королевства, это была одна из самых крупных операций, проведенной правоохранительными органами за последнее время. В ней было задействовано более 250 агентов, передает RG
В итоге полиция арестовала 28 человек, провела обыски в 21 помещении, изъяв 85 тысяч евро и четыре килограмма кокаина. Объем конфискованных наркотиков относительно небольшой, периодически стражам порядка удается перехватить партии весом в несколько сотен килограммов. Однако группировка имела структуру, схожую с обычной бизнес-компанией. Как выяснила полиция, «клиентами» преступного колл-центра были около двух тысяч человек.
Внимание полиции эта преступная организация привлекла около года назад. Следователей поразили скорость и способы доставки наркотиков покупателям. И в итоге они выявили разветвленную логистическую инфраструктуру этой банды.