Հուլիսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը` հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանի գլխավորությամբ:
Դավիթ Տոնոյանը բարձր է գնահատել համավարակի պայմաններում առողջ զորակոչի ապահովման նպատակով հիմնադրամի կողմից ցուցաբերված աջակցությունը եւ ընդգծել, որ  «Թովմասյան» հիմնադրամի տրամադրած նմուշառման պարագաների շնորհիվ հակահամաճարակային միջոցառումները զինված ուժերում կիրականացվեն առավել արդյունավետ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նաեւ «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված համահայկական առցանց համերգի մասնակիցներին եւ հույս հայտնել, որ համագործակցությունը հիմնադրամի հետ շարունակական է լինելու։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամն այսօր՝ հուլիսի 3-ին նմուշառման պարագաների հերթական խմբաքանակն է նվիրաբերել ՀՀ զինված ուժերին։ «Թովմասյան» հիմնադրամը պաշտպանության նախարարությանն արդեն տրամադրել է 10. 000 COVID-19-ի թեստ։  «Միասին մենք կարող ենք» միջոցառման հավաքագրված հասույթից ավելի քան 25.200.000 դրամ տրամադրվել է դրանց ձեռքբերման համար։
Նմուշառման համար անհրաժեշտ բժկական բոլոր  պարագաները փոխանցվել են ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչությանը, ինչը բավարար է ամառային զորակոչին ենթակա զինակոչիկների կրկնակի թեստավորման համար։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանն ընդգծել է, որ այս առաքելությամբ իրենք նպատակ ունեն օժանդակել վարակի տարածման կանխարգելումը զորակոչիկների շրջանում:

Министр обороны Армении Давид Тоноян 3 июля принял делегацию благотворительного фонда «Товмасян» во главе с председателем Совета попечителей фонда Артаком Товмасяном.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства обороны республики, в ходе встречи Тоноян высоко оценил содействие фонда в обеспечении призыва здоровых новобранцев в условиях пандемии и подчеркнул, что, благодаря предоставленным фондом «Товмасян» атрибутам для отбора проб, противоэпидемиологические мероприятия в Вооруженных Силах будут проводиться эффективнее.
Глава оборонного ведомства поблагодарил также участников Всеармянского онлайн-концерта, организованного благотворительным фондом «Товмасян», и выразил надежду на то, что сотрудничество с фондом будет продолжительным.
Благотворительный фонд «Товмасян» 3 июля передал ВС Армении очередную партию атрибутов для отбора проб. Фонд уже предоставил Министерству обороны 10 000 тестов COVID-19. На их приобретение более 25.200 000 драмов было выделено из собранной выручки мероприятия «Вместе мы сможем».
Председатель Совета попечителей благотворительного фонда «Товмасян» Артак Товмасян подчеркнул, что целью данной миссии является содействие профилактике распространения инфекции среди призывников.