Հուլիսի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի պատվիրակությանը` հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանի գլխավորությամբ:
Դավիթ Տոնոյանը բարձր է գնահատել համավարակի պայմաններում առողջ զորակոչի ապահովման նպատակով հիմնադրամի կողմից ցուցաբերված աջակցությունը եւ ընդգծել, որ  «Թովմասյան» հիմնադրամի տրամադրած նմուշառման պարագաների շնորհիվ հակահամաճարակային միջոցառումները զինված ուժերում կիրականացվեն առավել արդյունավետ։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել նաեւ «Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի կողմից կազմակերպված համահայկական առցանց համերգի մասնակիցներին եւ հույս հայտնել, որ համագործակցությունը հիմնադրամի հետ շարունակական է լինելու։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամն այսօր՝ հուլիսի 3-ին նմուշառման պարագաների հերթական խմբաքանակն է նվիրաբերել ՀՀ զինված ուժերին։ «Թովմասյան» հիմնադրամը պաշտպանության նախարարությանն արդեն տրամադրել է 10. 000 COVID-19-ի թեստ։  «Միասին մենք կարող ենք» միջոցառման հավաքագրված հասույթից ավելի քան 25.200.000 դրամ տրամադրվել է դրանց ձեռքբերման համար։
Նմուշառման համար անհրաժեշտ բժկական բոլոր  պարագաները փոխանցվել են ԶՈՒ ռազմաբժշկական վարչությանը, ինչը բավարար է ամառային զորակոչին ենթակա զինակոչիկների կրկնակի թեստավորման համար։
«Թովմասյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Արտակ Թովմասյանն ընդգծել է, որ այս առաքելությամբ իրենք նպատակ ունեն օժանդակել վարակի տարածման կանխարգելումը զորակոչիկների շրջանում:

Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan today received the delegation of the Tovmasyan Charity Foundation led by chairperson of the Foundation’s Board of Trustees Artak Tovmasyan.
Tonoyan highly appreciated the Foundation’s support to make sure draftees are drafted to the army healthy during the pandemic and emphasized that the anti-epidemic measures in the armed forces will be implemented more efficiently due to the sampling accessories provided by the Foundation.
The defense minister also expressed gratitude to the participants of the online pan-Armenian concert hosted by the Foundation and voiced hope that the cooperation with the Foundation will be ongoing.
Today the Tovmasyan Charity Foundation donated another batch of sampling accessories to the Armed Forces of Armenia. The Foundation has already provided 10,000 COVID-19 tests to the Ministry of Defense, and out of the proceeds from the “Together We Can” event, more than AMD 25,200,000 has been granted to obtain those tests.
All the medical supplies required for sampling have been transmitted to the Military-Medical Department of the Armed Forces and are enough for double testing of conscripts to be drafted in the summer.