Կորոնավիրուսով 300 պացիենտ ծանր վիճակում է, 68-ը գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում, 24 մարդ միացված էթոքերի օդափոխման սարքերին: Այս մասին օգոստոսի 5-ին պարետատան գրասենյակի նիստից հետո տեղի ունեցած ճեպազրույցում հայտարարեց առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը:
Նրա խոսքերով՝ կա իրական հնարավորություն վարակի դեպքերը նվազեցնել այնքան, որպեսզի կորոնավիրուսն այլեւս խնդիր չլինի երկրի առողջապահական համակարգի համար:
«Կորոնավիրուսով հիվանդների բուժմամբ զբաղվող բուժհիմնարկների քանակը 20-ից նվազել է 15-ի: Մեր բոլոր ջանքերն արդյունք են տալիս, քանի որ համաճարակաբանական իրավիճակը կայունանում է»,- ընդգծեց նախարարը:

300 пациентов с коронавирусом находятся в тяжелом состоянии, 68 - в крайне тяжелом состоянии, 24 человека подключены к аппаратам вентиляции легких. Об этом на брифинге после заседания комендатуры 5 августа заявил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
По его словам, есть реальная возможность снизить случаи заражения настолько, чтобы коронавирус больше не был проблемой для системы здравоохранения страны.
«Количество медицинских учреждений, занимающихся лечением пациентов с коронавирусом, с 20 сократилось до 15. Все наши усилия приносят результаты, поскольку эпидемиологическая ситуация стабилизируется», - подчеркнул министр.