Արգենտինացի բժիշկները մեկ օրում հաստատել են կորոնավիրուսով 429 պացիենտի մահը, ինչը համավարակի սկսվելուց ի վեր ամենաբարձր ցուցանիշն է։ Երկրի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է 13 482-ի։ Ավելի վաղ երկրում մեկ օրում մահանում էր 382 հիվանդացածից ոչ ավելին, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
Մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 8 782 դեպք, վարակակիրների ընդհանուր թիվը հասել է 640 147-ի։ Ներկայումս ապաքինվել է 508 563 հիվանդացած։
Ամենամեծ թվով նոր դեպքեր գրանցվել են Բուենոս Այրես նահանգում՝ 3 700։ Հաջորդում է Սանտա Ֆե նահանգը, որտեղ հայտնաբերվել է 1 215 դեպք։ Երկրի մայրաքաղաքում մեկ օրում մահացել է 678 բնակիչ։
Արգենտինայի իշխանությունները երկրում կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքը հաստատել էին մարտի 3-ին։ Մարտի 20-ից Արգենտինայում մտցվել է կարանտին։ Սեպտեմբերի 18-ին պահպանվող սահմանափակումների գործողության ժամկետը երկարաձգվել է մինչեւ հոկտեմբերի 11-ը։

Аргентинские медики за сутки подтвердили смерть 429 пациентов с коронавирусом, что является самым высоким показателем с начала пандемии. Как сообщило в понедельник министерство здравоохранения республики, общее число летальных исходов достигло 13 482. Ранее в стране за день умирали не более 382 заболевших, передает ТАСС
За сутки было подтверждено 8 782 случая инфицирования коронавирусом, общее число заразившихся достигло 640 147. К настоящему моменту выздоровели 508 563 заболевших.
Больше всего новых случаев зафиксировано в провинции Буэнос-Айрес - 3 700. За ней следует провинция Санта-Фе, где было выявлено 1 215 случаев. В столице страны за день заболели 678 жителей.
Аргентинские власти подтвердили первый случай инфицирования коронавирусом в стране 3 марта. С 20 марта в Аргентине введен карантин. 18 сентября действие сохраняющихся ограничений продлено до 11 октября.