Շվեդիայի թագավոր Կառլ XVI Գուստավի եւ թագուհի Սիլվիայի միակ որդին՝ արքայազն Կառլ Ֆիլիպը եւ նրա կինը՝ արքայադուստր Սոֆյան կորոնավիրուսով են հիվանդացել, փոխանցում է RG-ն։
Այսօր շտապ կարգով թեստ պետք է հանձնեն թագավորը, թագուհին, թագաժառանգ արքայադուստր Վիկտորյան եւ նրա ամուսինը՝ արքայազն Դանիելը։ Թագավորական ընտանիքի հիվանդացած անդամներն արդեն կարանտինի մեջ են։
Շվեդական լրատվամիջոցները հայտնում են, որ թագավորական ընտանիքը վերջին անգամ հանդիպել է անցած ուրբաթ, երբ մասնակցել է թագուհի Սիլվիայի եղբոր՝ Վալտեր Զոմերլատի հուղարկավորությանը։ Բոլորն ինչ-որ ժամանակահատված եղել են եկեղեցական սենյակում։

Единственный сын правящего короля Швеции Карла XVI Густава и королевы Сильвии принц Карл Филипп и его супруга принцесса София заболели коронавирусом, передает RG
В пятницу в срочном порядке тест на COVID-19 должны сдать король, королева, наследная принцесса Виктория и ее супруг принц Даниэль. Заболевшие члены королевской семьи уже помещены на карантин.
Как сообщают шведские СМИ, последний раз королевская семья встречалась в прошлую пятницу, когда они присутствовали на похоронах брата королевы Сильвии Вальтера Зоммерлата. Все какое-то время находились в церковной комнате.