ՀՀ ՏԿԵՆ «Ճանապարհային դեպարտամենտ» պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունը տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 30-ին՝ ժամը 9։30-ի դրությամբ‚ Արարատի, Եղեգնաձորի, Սիսիանի, Կապանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում։ Դիլիջանի, Գորիսի, Արարատի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Երևան-Սևան ավտոճանապարհին և Վայքի տարածաշրջանում մառախուղ է, տեսանելիությունը՝ 50-100 մետր։ Միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
Ճանապարհաշինարարներն ավտոճանապարհներին կատարում են մաքրման և աղով, ավազով մշակման աշխատանքներ:
Վթարներից, պատահարներից և խցանումներից խուսափելու համար վարորդներին խորհուրդ է տրվում երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով:

По состоянию на 09:30 на дорогах в Ехегнадзоре (Вайоцдзорская область), Арарате (Араратская область), а также в Сисиане и Капане (Сюникская область) идет снег. Об этом Новости Армении – NEWS.am 30 ноября сообщили в пресс-службе ГНКО «Дорожный департамент».
На дорогах в Дилижане (Тавушская область), Горисе (Сюникская область), Арарате (Араратская область), а также на перевале Варденяц (Гегаркуникская область) гололедица.
На трассе Ереван – Севан, а также в Вайке (Вайоцдзорская область) туман, видимость 50–100 метров. Все автодороги межгосударственного и республиканского значения открыты.
Осуществляются работы по очистке снега и льда. Водителям рекомендуется ездить исключительно на автомобилях с зимними шинами.