Այս կառույցը վաղուց արդեն սպառել է իրեն որպես Հայաստանի ներքաղաքական պրոցեսների մասին կարծիք ու տեսակետ հայտնող լեգիտիմ մարմին: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել էՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով ԵԽԽՎ զեկուցողների արված այսօրվա հայտարարությանը։
«ԵԽԽՎ զեկուցողները այսօր ասել են, որ իրենց համար անընդունելի է բանակի հայտարարությունը: Այս կառույցը վաղուց արդեն սպառել է իրեն որպես Հայաստանի ներքաղաքական պրոցեսների մասին կարծիք ու տեսակետ հայտնող լեգիտիմ մարմին: Իհարկե միակը չէ, բայց ամեն մեկի մասին` հերթով:
Ու՞ր էիք դուք դատարանների, Սահմանադրական դատարանի վրա հարձակման ժամանակ, ու՞ր էիք, երբ երկրում ապօրինությունների ու կալանքների հիթ շքերթ էր, ու՞ր էիք պատերազմի ժամանակ Ադրբեջանի ռազմական հանցագործությունների ժամանակ, եւ
ՎԵՐՋԱՊԵՍ ու՞ր եք հիմա` այսօր, այս պահին, երբ մեր գերիները ապօրինի պահվում են թշնամի երկրում, որն այսօր ասել է, որ էլ գերի չկա, որ վերադարձնի Հայաստանին:

PACE rapporteurs today said that the statement of the army is unacceptable for them, Armenian ex-justice minister Arpine Hovhannisyan wrote on her Facebook noting that PACE has exhausted itself as a legitimate body expressing opinions on Armenia.
"This structure has long exhausted itself as a legitimate body expressing opinions and points of view on the internal political processes in Armenia," she said. "Where were you during the attacks on the courts - on the Constitutional Court, where were you when there was a hit parade of lawlessness and arrests in the country, where were you during the crimes of Azerbaijan that took place during the war?"
"And, FINALLY, where are you now, today, at this moment, when our prisoners are illegally held in the country of the enemy, who today said that there are no more prisoners and no one to return to Armenia?" Hovhannisyan wonders.