Համաշխարհային տնտեսական ֆորումը չեղյալ է հայտարարել 2021 ամենամյա հանդիպումը, որը երեք ամսից պետք է տեղի ունենար Սինգապուրում:
«Ցավոք, տարբեր մարզերում ծավալվող ողբերգական հանգամանքները, ճանապարհորդությունների անորոշ հեռանկարները, պատվաստումների տարածման տարբեր տեմպերը եւ նոր տարբերակների վերաբերյալ անորոշությունը ընդհանուր առմամբ անհնարին են դարձնում աշխարհի բիզնեսի, կառավարությունների եւ քաղաքացիական հասարակության ղեկավարների հետ գլոբալ հանդիպումները»,- ասվում է ՀՏՖ-ի հաղորդագրության մեջ։
Հաջորդ տարեկան ժողովը տեղի կունենա 2022-ի առաջին կեսին: Տեղը եւ ամսաթիվը կորոշվեն այս ամռանը՝ իրավիճակի գնահատման հիման վրա:

Всемирный экономический форум отменил с ежегодную встречу в 2021 году, которая должна была состояться в Сингапуре через три месяца.
«К сожалению, трагические обстоятельства, разворачивающиеся в разных регионах, неопределенные перспективы путешествий, разная скорость развертывания вакцинации и неопределенность в отношении новых вариантов в совокупности делают невозможным проведение глобальной встречи с лидерами бизнеса, правительств и гражданского общества со всего мира», - говорится в сообщении ВЭФ․
Следующее ежегодное собрание состоится в первой половине 2022 года. Место и дата будут определены на основе оценки ситуации этим летом.