ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ օգոստոսի 16-ին, կազմել է 492.52 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 0.26 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 580.29 դրամ (աճել է 1.98 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 682.48 դրամ (նվազել է 3.16 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.71 դրամ (աճել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. Արծաթ՝ 370.3 դրամ, ոսկի 28,088.71 դրամ, պլատին՝ 16,230.76 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 492.52/$1 in Armenia on Monday; this is up by AMD 0.26 from the previous business day in the country, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 580.29 (up by AMD 1.98), that of one UK pound totaled AMD 682.48 (down by AMD 3.16), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.71 (up by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 370.3, AMD 28,088.71 and AMD 16,230.76, respectively.